paznokcie

Stylizacja wykonana żelem sprawdzi się szczególnie u osób posiadających słabą płytkę paznokcia. Zrobienie paznokci żelowych wymaga pewnych umiejętności, cierpliwości oraz czasu. Warto jednak wspomnieć, że można je wykonać w salonie kosmetycznym i własnym domu. Pomysłów na paznokcie z użyciem żelu jest bardzo wiele, a klientki doceniają wyjątkową trwałość stylizacji.

Charakterystyka paznokci żelowych

Do utwardzenia specjalnego żelu używa się lampy UV, dlatego metoda jest nazywana światłoutwardzalną. Inspiracje na paznokcie można czerpać z internetu oraz z doświadczenia stylistki paznokci, która zna wiele metod ozdabiania. Zabieg wymaga sporej sprawy, ponieważ żel nie powinien rozlać się na skórki otaczające paznokieć. Każdą warstwę żelu należy utwardzić w lampie. Do wykonania paznokci możemy użyć kilku rodzajów żelu: modelującego, brokatowego, nabłyszczającego lub innych. Inspiracji na paznokcie jest więc nieskończenie wiele i wszystko zależy od wyobraźni i umiejętności stylistki.

Wykonanie manicure żelowego

Paznokcie można wykonać na tipsie lub na na naturalnej płytce klientki. Początkiem stylizacji jest przygotowanie płytki, czyli obcięcie paznokci, zmatowienie pilnikiem i polerką. Odsuwamy również skórki używając specjalnego patyczka, a płytkę musimy odtłuścić cleanerem. Na płytkę nakładamy primer zwiększający przyczepność żelu, a żel nakładamy cienkimi warstwami. Każdą warstwę osobno utwardzamy w lampie i przemywamy cleanerem. Wykonanie stylizacji na tipsie wymaga nieco odmiennego postępowania. Najpierw przyklejamy tips specjalnym klejem, a następnie nakładamy żel. Inspiracje na manicure mogą być bardzo różnorodne, a podczas pracy warto korzystać z produktów profesjonalnych firm. Zbudujemy wówczas zaufanie klientek, które polecą nasze usługi swoim znajomym. Paznokcie żelowe nie mogą mieć kontaktu z acetonem, ponieważ rozpuszcza on żel i zniszczy stylizację.

Jakie są zalety paznokci żelowych?

Klientki podają, że pomysły na paznokcie z użyciem żelu są praktycznie nieskończone. Możemy wykonać proste stylizacje z użyciem jednego koloru lub wykonać piękne zdobienia. Do zalet zaliczymy także dostępność produktów, szybkość wykonania stylizacji oraz atrakcyjną cenę. Wśród największych zalet znajdzie się jednak trwałość, ponieważ dobrze wykonana stylizacja może wytrzymać nawet 4 tygodnie. Paznokcie żelowe można wykonać w domu, ale warto pamiętać że wymagają one doświadczenia i umiejętności. Ten rodzaj stylizacji sprawdzi się na specjalne okazje, a także do codziennego noszenia.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/04/Nails-Company_Tramonto-Veneziano-1200x858.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/04/Nails-Company_Tramonto-Veneziano-420x300.jpgBeauty WomenUrodakobieta,moda,paznokcie,urodaStylizacja wykonana żelem sprawdzi się szczególnie u osób posiadających słabą płytkę paznokcia. Zrobienie paznokci żelowych wymaga pewnych umiejętności, cierpliwości oraz czasu. Warto jednak wspomnieć, że można je wykonać w salonie kosmetycznym i własnym domu. Pomysłów na paznokcie z użyciem żelu jest bardzo wiele, a klientki doceniają wyjątkową trwałość stylizacji. Charakterystyka...