włosy

Farbowanie pasemek, balejaż, ombre czy sombre to techniki koloryzacji, które przyjęły się na dobre. Panie chętnie z nich korzystają, bo ożywiają fryzury, dodając im objętości, lekkości i świeżości. Trudno odpowiedzieć na pytanie, która z tych technik jest najbardziej popularna i modna, bo to zmienia się wraz sezonowymi trendami. Dziś palmę pierwszeństwa dzierżą pasemka i ombre. Na jaki rodzaj koloryzacji postawić?

Zarówno pasemka, jak i ombre to koloryzacja odpowiednia dla każdego, kto nie chce farbować całych włosów. I choć niektórzy twierdzą, że farbowanie pasemek jest już niemodne, to nie mają racji. Pasemka nigdy z mody nie wyszły, co najwyżej zostały przyćmione nowymi technikami, które po prostu weszły nieco później. Jeśli podoba ci się taka stylizacja, to nie wahaj się, ożywi ona nie tylko twoje włosy, ale całą buzię. Z pewnością sprawi też, że włosy będą wyglądały na lepiej odżywione i zdrowsze. Ombre to znacznie nowsza technika koloryzacji i też jest warta polecenia. Najciekawsze jest jednak to, że niezdecydowane panie mogą zdecydować się na połączenie pasemek z ombre.

Najpierw farbowanie pasemek

Pasemka wykonuje się, nakładając na wybrane kosmyki włosów farbę jaśniejszą o kilka tonów od naturalnego koloru włosów lub od koloru bazowego. Taką koloryzację przeprowadza się na całej głowie. Trzeba jednak niezwykle precyzyjnie dobrać kolor pasemek do typu urody. Trzeba przyznać, że brunetki wyglądają zawsze dobrze z jasnokasztanowymi pasemkami lub tymi w tonacji złotobrązowej.  Blondynki o ciemniejszych włosach powinny sięgać po miodową farbę, a te o jaśniejszych – świetnie wyglądają w pasemkach platynowych.

Ombre…

Farbowanie ombre to bardzo dobra opcja dla pań, które marzą o bardzo delikatnym efekcie na włosach. Koloryzacja polega na farbowaniu końcówek włosów. Najczęściej rozjaśnia się je o kilka tonów, bo wówczas uzyskuje się lepszy kontrast. Im większa różnica kolorów, tym bardziej wyrazista fryzura. Ombre to dobra opcja także dla pań, które nie chcą farbować całych włosów. Ważną zaletą takiej koloryzacji jest jej niska cena, a przy tym efekty bywają naprawdę spektakularne.

…i najmodniejsze pasemka ombre

Zdecydowanie najmodniejszą opcją są właśnie pasemka ombre. To koloryzacja, które polega na rozjaśnianiu końcówek niektórych pasm włosów. Oczywiście w tym przypadku nie zachodzi konieczność zmiany koloru całych włosów. Koloryzacja tego typu jest bardzo naturalna, ale również znakomicie ożywia całą fryzurę, nadaje jej lekkości i świeżości.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/11/1-1-e1574431281161.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/11/1-1-420x315.jpgBeauty WomenWłosyombre,pasemka,uroda,włosyFarbowanie pasemek, balejaż, ombre czy sombre to techniki koloryzacji, które przyjęły się na dobre. Panie chętnie z nich korzystają, bo ożywiają fryzury, dodając im objętości, lekkości i świeżości. Trudno odpowiedzieć na pytanie, która z tych technik jest najbardziej popularna i modna, bo to zmienia się wraz sezonowymi trendami. Dziś...