zywnosc

Co jeść, aby nasz mózg lepiej pracował? To pytanie często zadają sobie rodzice dzieci w wieku szkolnym tylko, że brzmi ono – co powinno jeść moje dziecko, aby miało lepszą pamięć i koncentrację? Przede wszystkim już od najmłodszych lat powinno się je przyzwyczajać do smaków owoców i warzyw, unikając tym samym uzależniających słodkości. To właśnie w nich są zawarte te witaminy, które są potrzebne dla prawidłowej pracy mózgu.

Kolorowe posiłki

Jak powinny wyglądać śniadania, obiady, kolacje i przekąski uczniów? Nie wszyscy pamiętają, że w każdym z tym posiłku powinna znaleźć się porcja warzyw i owoców. Tutaj mamy praktycznie pełną dowolność, jednak są takie, które w sposób szczególny oddziałują na mózg dziecka, pomagając mu tym samym zapamiętywać więcej informacji i lepiej się skoncentrować.

Takie witaminy, jak A, C, B, D i E mają zdolność do spowalniania starzenia się komórek, a więc odpowiadają za pamięć i koncentrację. Ich źródłem są owocowe i warzywa, które są na wyciągnięcie ręki – warto skorzystać z takiej możliwości! Przykładowo, śliwki są jednym z większych „dostawców” witaminy B, a dodatkowo zawierają potas i błonnik. Będą zatem idealną przekąską na II śniadanie. Na śniadaniowych kanapkach dobrze jest położyć kilka kawałków papryki, która wzmocni organizm dziecka porcją witaminy C. Witaminę A znajdziemy w pomidorach, awokado i brzoskwiniach. Poszukując witaminy B, powinniśmy na dłuższą chwilę zatrzymać się przy bananach, roślinach strączkowych i grejpfrutach, a witaminy D przy dyni i zielonym groszku.

Witaminowy ratunek

Umiejętne „przemycanie” warzyw i owoców oraz przyzwyczajenie dzieci do ich smaku nie zawsze jest rzeczą oczywistą i prostą. Zbyt mała ilość tych witamin w organizmie powoduje jednak zaburzenia funkcji mózgu, występują problemy z koncentracją, uczeniem się oraz zapamiętywaniem. W takiej sytuacji dużą część rodziców sięga po suplementy wspomagające organizmy ich dzieci w prawidłowej pracy. Przykładem są chociażby owocowe suplementy visolvit.pl w postaci musujących pastylek, żelek i lizaków.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/01/zywnosc-1200x750.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/01/zywnosc-420x263.jpgBeauty WomenZdrowiedzieci,odżywianie,owoce,warzywa,witaminy,zdrowieCo jeść, aby nasz mózg lepiej pracował? To pytanie często zadają sobie rodzice dzieci w wieku szkolnym tylko, że brzmi ono – co powinno jeść moje dziecko, aby miało lepszą pamięć i koncentrację? Przede wszystkim już od najmłodszych lat powinno się je przyzwyczajać do smaków owoców i warzyw, unikając...