olej

Chętnie sięgamy po produkty, które kryją w sobie cenne składniki i oferują ciekawe właściwości. Do takich artykułów zaliczyć można z powodzeniem olej kokosowy. Jego działanie, skład i możliwości swoje miejsce znalazły w kosmetyce, w kuchni i nie tylko.

Skąd się bierze olej kokosowy

Naturalny kosmetyk pozyskiwany z miąższu kokosa, czyli olej kokosowy, uznawany jest za jeden z najzdrowszych pośród wszystkich dostępnych olejów. Choć zawartość zarówno kwasów tłuszczowych nasyconych, jak i nienasyconych, spowodowała pojawienie się odmiennych opinii, co do jego zdrowotności, nie da się ukryć, że to mimo wszystko więcej korzyści ze stosowania, niż ewentualnych negatywnych skutków.

Moda na olej kokosowy ma również związek z tym, że wedle filozofii Ajurwedy, najcenniejsze i najzdrowsze są takie kosmetyki, które można zjeść, a ów olej jako jeden z takich produktów, spełnia obydwie funkcje – i pielęgnuje, i smakuje.

Właściwości oleju kokosowego

Duże ilości kwasów laurynowego oraz kaprylowego, wpływają na silne właściwości pielęgnacyjne. Obydwa rodzaje kwasów, które stanowią część składu oleju kokosowego, działają antybakteryjnie, antywirusowo oraz antygrzybiczo.

Olej kokosowy to także obecność kwasu linolowego, minerałów, silnego przeciwutleniacza, jaki stanowi witamina E, ale i innych przeciwutleniaczy. Taka mieszanka sprawia, że olej kokosowy doskonale nawilża skórę, pielęgnuje ją, odbudowuje i korzystnie wpływa na pracę gruczołów łojowych.

Olej kokosowy w kuchni

Wspomniane właściwości oleju kokosowego, które ten zawdzięcza obecności niektórym nasyconym kwasom tłuszczowym, wedle wielu badań, wpływają na zwalczanie bakterii odpowiedzialnych za infekcje jamy ustnej oraz próchnicę, a także skuteczność w odpieraniu ataków wirusów, w tym opryszczki. Ponadto występujące w oleju kokosowym trójglicerydy średniołańcuchowe, korzystnie wpływają na leczenie chorób związanych z funkcjonowaniem mózgu.

Mamy do czynienia z produktem, który smakuje, cudownie pachnie, a do tego jego właściwości decydują o możliwości stosowania zarówno w kuchni, jak i w codziennej pielęgnacji skóry.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/10/beauty-women.pl-olej-kokosowy.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/10/beauty-women.pl-olej-kokosowy-420x280.jpgBeauty WomenZdrowieolej kokosowy,zdrowieChętnie sięgamy po produkty, które kryją w sobie cenne składniki i oferują ciekawe właściwości. Do takich artykułów zaliczyć można z powodzeniem olej kokosowy. Jego działanie, skład i możliwości swoje miejsce znalazły w kosmetyce, w kuchni i nie tylko. Skąd się bierze olej kokosowy Naturalny kosmetyk pozyskiwany z miąższu kokosa, czyli olej...