pole dance

Taniec na rurze cieszy się coraz większą popularnością. Niegdyś kojarzony wyłącznie z nocnymi klubami i paniami do towarzystwa, dziś chętnie trenowany przez osoby pragnące cieszyć się szczupłą sylwetką. Stanowi bowiem intensywny trening wytrzymałościowy i wzmacniający ciało. Łączy elementy tańca oraz gimnastyki, modelując większość mięśni w naszym ciele. Aby jednak możliwe było odpowiednie wykonanie ćwiczeń, konieczna jest specjalna odzież pole dance. Wygodna, dopasowana do ciała, odsłaniająca nogi oraz brzuch.

Jaki strój?

Dres i obuwie sportowe nie będą przydatne podczas zajęć z tańca na rurze. Choć jest to wygodne i nie krępujące ruchów ubranie, niemniej jednak nie zapewnia optymalnej przyczepności na rurze. A o to właśnie przede wszystkim chodzi. A zatem, odzież pole dance musi być z jednej strony komfortowa, odpowiednio dopasowana do ciała, z drugiej jednak odsłaniająca jak najwięcej ciała. Idealnym zestawem okazują się zatem krótkie spodenki, obcisły top lub stanik sportowy.

Szorty muszą być krótkie, wykonane z przyjaznych, elastycznych materiałów, które nie będą powodowały ograniczeń w poruszaniu się. W drodze wyjątku zamiennie mogą być również majtki bokserki. Górą stroju może być sportowy top lub biustonosz, odkrywający jak najwięcej ciała, aby ułatwić wykonywanie poszczególnych figur.

Odzież pole dance to nie tylko szorty

Uzupełnieniem sportowego ekwipunku są buty. Optymalnym wyborem mogą być modele przeznaczone do trenowania jogi. Wraz z rosnącą popularnością tychże ćwiczeń, na rynku pojawiły się specjalne buty gumowe przeznaczone do ćwiczeń na rurze, które zwiększają przyczepność stóp. Bardziej zaawansowane tancerki mogą skusić się na obuwie na wysokim koturnie lub szpilce, także z lateksu. Alternatywą mogą być również skarpetki o antypoślizgowej powierzchni.

Jakie dodatki przydadzą się do odzieży pole dance?

Taniec na rurze wymaga silnych dłoni. Podczas pierwszych zajęć utrzymanie się na niej może sprawić nie lada trudność. Dlatego wszelkiego rodzaju opaski na nadgarstki i frotki okażą się pomocne, aby uchronić się przed siniakami i kontuzjami. Równie narażony na otarcia i urazy jest staw skokowy, dlatego kompletując odzież pole dance warto uwzględnić w swoim zestawieniu kupno specjalnych getrów.

Z czego zrezygnować?

Aby treningi na rurze przynosiły maksymalną efektywność i zarazem satysfakcję, konieczne będzie ściągnięcie całej biżuterii. W szczególności mowa w tym przypadku o wiszących kolczykach czy bransoletkach. Aby zapewnić sobie jak najlepszą przyczepność, nie zalecane jest również kremowanie dłoni jakimikolwiek kosmetykami, które będą sprzyjały ześlizgiwaniu się z drążka. Zamian za to, lepszym wyborem będą talki, stosowane nie tylko na ręce, ale również inne partie ciała, które będą miały kontakt z rurą. Jeśli i one nie przynoszą rezultatów, można nabyć specjalne rękawiczki, będące uzupełnieniem odzieży pole dance.

 

Mając odpowiednie przygotowanie i dobry nastrój, nauka tańca na rurze dostarczy nam mnóstwa przyjemności. A wszystko to w zgodzie z własnym zdrowiem i samopoczuciem!

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/08/pole-dance-e1502289376165-1200x783.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/08/pole-dance-e1502289376165-420x274.jpgBeauty WomenModapole dance,strój,taniecTaniec na rurze cieszy się coraz większą popularnością. Niegdyś kojarzony wyłącznie z nocnymi klubami i paniami do towarzystwa, dziś chętnie trenowany przez osoby pragnące cieszyć się szczupłą sylwetką. Stanowi bowiem intensywny trening wytrzymałościowy i wzmacniający ciało. Łączy elementy tańca oraz gimnastyki, modelując większość mięśni w naszym ciele. Aby jednak...