Czarne mydło, które przywędrowało do nas z Maroka, jest cenionym kosmetykiem o szerokim spektrum zastosowania. Wykazuje bowiem dobroczynny wpływ na kondycję skóry. A wszystko to w pełni naturalnie. Wraz z rosnącą falą jego wykorzystania, na rynku pojawiło się wiele podróbek, nie mających nic wspólnego ze sławnym Savon noir. Jak zatem rozpoznać, czy mamy do czynienia z naturalnym mydłem czy jego chemicznym odpowiednikiem?

Właściwości i zastosowanie

Czarne mydło nie tylko głęboko oczyszcza i nawilża skórę, ale również wygładza ją poprzez usuwanie martwego naskórka. Stanowi unikatową bazę zwiększającą chłonność innych kosmetyków pielęgnujących, jednocześnie ujędrniając i uelastyczniając skórę. Regularne stosowanie Savon noir likwiduje niedoskonałości cery, poprawiając jej koloryt. Może być stosowane na wiele sposobów. Idealnie bowiem sprawdzi się w ramach codziennych czynności higienicznych, a także w roli maseczki do skóry mieszanej i tłustej. Polecane także do gomażu oczyszczającego skórę.

mydło

Oryginalne czy podróbka?

Mając na względzie rosnące nakłady ze sprzedaży kosmetyków, wiele firm oferuje w swoim asortymencie sprzedażowym wspomniane wcześniej czarne mydło. Wystarczy jednak spojrzeć na kilka elementów, aby szybko przekonać się, że proponowany przez nich produkt nie ma nic wspólnego z cudownym Savon noir. Jak się o tym przekonać?

  1. Przede wszystkim zwrócić uwagę na kolor i konsystencję. Jak się bowiem okazuje, prawdziwe czarne mydło ma ciemne, brunatne zabarwienie. Gęsta, ale delikatnie przejrzysta konsystencja to kolejny czynnik świadczący o oryginalności produktu.
  2. W dalszej kolejności pozostaje zapach. Aromat Savon noir pachnie tym, z czego jest zrobione, a nie chemicznymi kompozycjami. Intensywnie wyczuwalny aromat oliwek może być złamany olejkiem różanym, eukaliptusowym czy kokosowym, ale zawsze będzie bardzo charakterystyczny.
  3. Nie od dziś wiadomo, że im mniej składników znajduje się w danym produkcie, tym lepiej. Podobna zasada odnosi się do czarnego mydła. W oryginalnym kosmetyku znajdziemy wodę, zmiażdżone oliwki, wodorotlenek potasu oraz dodatki o działaniu pielęgnacyjnym, w postaci naturalnych olejków. Podróbki obfitują w wiele innych, zupełnie niepotrzebnych składników, takich jak: środki czyszczące czy konserwujące.
  4. Savon noir wykazuje się naturalnym działaniem z racji zawartych składników naturalnego pochodzenia. W rezultacie dogłębnie oczyszcza, nawilża i wygładza, działając jak peeling enzymatyczny.

Rosnąca popularność czarnego mydła spowodowała, że na rynku pojawiło się wiele zamienników. Niestety, czarny wygląd czy jednostkowa cena zakupu nie czyni go prawdziwym.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/07/czarne-oliwki-1200x800.jpeghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/07/czarne-oliwki-420x280.jpegBeauty WomenSpa & Wellnessczarne mydło,kobieta,skóra,spa,urodaCzarne mydło, które przywędrowało do nas z Maroka, jest cenionym kosmetykiem o szerokim spektrum zastosowania. Wykazuje bowiem dobroczynny wpływ na kondycję skóry. A wszystko to w pełni naturalnie. Wraz z rosnącą falą jego wykorzystania, na rynku pojawiło się wiele podróbek, nie mających nic wspólnego ze sławnym Savon noir. Jak...