lamy

Peru to tajemniczy kraj na zachodnim wybrzeżu Ameryki Południowej. Znajdziecie tu kolorowe poncha, które są stałym elementem krajobrazu oraz zapierające dech w piersiach widoki. Życie w dawnej stolicy Inków toczy się zupełnie innym rytmem. Odkryj z nami wspaniałe bogactwo przyrody i historii tego pięknego kraju! Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony, gdzie poznacie szczegółowy program tej niezwykłej wycieczki oraz wielu innych.

Największa atrakcja — Machu Picchu

Jest to najlepiej zachowane miasto Inków, położone na wysokości 2090-2400 m n.p.m. Ta fascynująca siedziba Inków ukryta była w wielkich górach przez całe wieki. Zajmuje powierzchnie około 5 km2. Z jej trzech stron znajduje się rzeka a czwarta strona osłoniona jest masywnym wzniesieniem Huayana Picchu. To najbardziej tajemnicze miejsce świata przyciąga każdego miesiąca tysiące turystów. Prawdopodobnie zostało opuszczone około roku 1535, ale powód nigdy nie został poznany. Zobaczycie tu część wiejską wraz z polami uprawnymi i interesującym systemem kanałów oraz część miejską, gdzie mieści się pałac, świątynie i domy. Na każdym odwiedzającym niezwykłe wrażenie robią schody liczące 1200 stopni. To prawdziwy skarb architektoniczny! Dobrze zachowane ruiny starego miasta zostały ogłoszone jednym z siedmiu cudów świata. Nic dziwnego! Wrażenia, jakie towarzyszą podczas wycieczki, są niezapomniane, a widoki zapierają dech w piersiach. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie warto wykorzystać na chwile zadumy w tym pięknym i tajemniczym miejscu. Dodatkowych emocji dostarcza dojazd do Machu Picchu pociągiem wzdłuż pięknej rzeki Urubamba, co znajduje się w ofercie naszej wycieczki.

Cuzco — atrakcje turystyczne Peru

Cuzco to miasto położone 112 km od słynnego Machu Picchu. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Ameryce Południowej, które nie można ominąć. Przez wiele lat było stolicą Inków, a dziś odwiedzają go turyści z całego świata. To magiczne miasto, w którym na każdym kroku potykamy się o inkaskie ruiny. Wąskie uliczki, liczne markety, wyśmienite jedzenie i doskonałe owoce. Wycieczka przewiduje zwiedzanie Świątyni Koricancha, czyli starożytnego pałacu Inków oraz miejsca kultu Boga Słońca. Ściany tego pięknego budynku okryte są warstwą złota. Miejsce to uświadomi wszystkim odwiedzającym, jak duża zmiana zaszła w Ameryce Południowej po przyjeździe Hiszpanów. W Cuzco będziecie mieli okazje spróbować lokalną herbatę Mate de Coca a podczas kolacji podziwiać występy zespołów folklorystycznych.

Będąc w Cuzco, koniecznie trzeba odwiedzić Market San Pedro. Tutaj możecie kupić dosłownie wszystko. Jest to olbrzymi targ, gdzie znajdziecie lokalne zioła, piękne kwiaty, świeże ryby, orzeźwiające soki oraz wyśmienite jedzenie. Co odważniejsi będą mogli spróbować pieczoną świnkę morską i inne regionalne przysmaki.

Lima — Peru atrakcje turystyczne

Ta piękna stolica Peru to miejsce, na które zdecydowanie warto poświecić kilka dni, aby poczuć jego klimat i przejść się uroczymi ulicami. Starówka, czyli Plaza Major to serce tego miasta. Z pewnością zachwyci nas fontanna wykonana z brązu i wszędzie obecny kolonialny klimat. Najważniejsze dla stolicy zabytki pokryte są żółtą ochrą, co nadaje im atrakcyjnego wyglądu. Nie sposób pominąć też Pałacu Arcybiskupiego, który znajduje się blisko słynnej katedry. Uwagę wszystkich przyciągają charakterystyczne drewniane balkony. To doskonałe miejsce na wyjątkową fotografię, które uwieczni nasz pobyt w Peru. Zwiedzanie kolonialnej dzielnicy obejmuje też okazały klasztor św. Franciszka oraz tajemnicze katakumby, które znajdują się pod kościołem. Fascynującym przeżyciem jest zwiedzanie Muzeum Złota Peru, gdzie znajdują się unikalne przedmioty znalezione podczas wykopalisk archeologicznych. Będąc w Limie, koniecznie trzeba spróbować jednej z wielu odmian ziemniaków dostępnych w Peru oraz narodowy napój, czyli pisco sour, który składa się z soku z cytryny, lokalnej brandy, białek, jak i syropu cukrowego. Lima to też spokojne spacery nad Oceanem Spokojnym, które gwarantują niezapomniane widoki.

Nazca i Arequipa

Nazca to kolejne tajemnicze miejsce w Peru, które dostarczy nam masę emocji. Znajdziecie tu słynne rysunki przypominające zwierzęta, figury geometryczne czy rośliny. Co ciekawe te piękne obrazy są widoczne tylko z lotu ptaka. Tworzono je poprzez usuwanie z powierzchni czerwonego żwiru i odsłanianie jaśniejszej gleby. Linie mają około metra szerokości i 20 cm głębokości. Do tych słynnych rysunków należy ogromny 40-metrowy pająk, koliber, orki, pies czy kaktusy. Do dziś nie wiadomo w jakim celu zostały tworzone. Wspólne poznawanie największych zagadek świata to gwarancja niezapomnianych wspomnień.

Drugi co do wielkości miasto w Peru to Arequipa. Leży ono na wysokości 2300 m n.p.m w pobliżu pięknego stożka wulkanu El Misji. Zwiedzanie centrum miasta utrzymane w stylu kolonialnym będzie kolejnym wyjątkowym przeżyciem. Możecie tu kupić wyjątkowe pamiątki, na przykład wyroby z wełny alpaki oraz piękne swetry, płaszcze i słynne czerwone poncha.

Rozbudziłeś swój apetyt na podróżowanie? Zobacz inne warianty wycieczek na stronie internetowej https://logostour.pl/kraje/peru i daj się porwać kolejnej niezwykłej przygodzie.

Peru ma nam naprawdę dużo do zaoferowania — zapierające dech w piersiach widoki, tajemnicze ruiny, interesującą kulturę oraz wyśmienitą kuchnię. Nasi doświadczeni przewodnicy sprawią, że nie tylko będziesz obecny w tych wspaniałych miejscach, ale historia i kultura tego kraju stanie się bliska twojemu sercu.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/08/peru-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/08/peru-420x280.jpgBeauty WomenLifestylelifestyle,podróże,urlop,wakacjePeru to tajemniczy kraj na zachodnim wybrzeżu Ameryki Południowej. Znajdziecie tu kolorowe poncha, które są stałym elementem krajobrazu oraz zapierające dech w piersiach widoki. Życie w dawnej stolicy Inków toczy się zupełnie innym rytmem. Odkryj z nami wspaniałe bogactwo przyrody i historii tego pięknego kraju! Zapraszamy do odwiedzenia naszej...