kobieta

Wiele kobiet zmaga się z nadwagą i otyłością. Ich celem jest utrata zbędnych kilogramów, w związku z czym zaczynają rozglądać się za różnymi dietami i planami treningowymi. Odpowiednie odżywianie i aktywność fizyczna przynoszą zwykle dobre efekty. Utrata masy ciała dotyczy jednak wszystkich jego obszarów, co często prowadzi do zmiany wyglądu piersi. Odchudzanie może zmniejszyć rozmiar biustu, a także doprowadzić do jego zwiotczenia. Istnieją jednak sposoby na to, aby zachować estetyczny wygląd piersi po utracie wagi.

Odchudzanie a rozmiar piersi

Biust składa się z tkanki gruczołowej oraz tkanki tłuszczowej. Celem odchudzania się jest utrata tej drugiej. Nie ma jednak możliwości odchudzania wyłącznie wybranych partii ciała, przez co utrata tkanki tłuszczowej następuje równomiernie. Odchudzanie wpływa zatem bezpośrednio na zmniejszenie objętości piersi. Wiele jednak zależy od indywidualnych predyspozycji genetycznych. Niektóre kobiety są w stanie zachować krągły i obfity biust nawet po znacznej utracie wagi. W najlepszej sytuacji są panie, które mają budowę tzw. jabłka, a w nieco gorszej posiadaczki sylwetki znanej jako gruszka. W pierwszej grupie kobiet odchudzanie przebiega jednak znacznie wolniej, podczas gdy w drugiej możliwe jest szybsze ujędrnienie i wyrzeźbienie ciała.

Odchudzanie bezpieczne dla piersi

Aby nie utracić biustu wskutek odchudzania, należy szczególną uwagę zwrócić na dietę. Bardzo groźne są restrykcyjne ograniczenia i głodówki, które mogą wywołać efekt odwrotny od zamierzonego. Utrata wagi powinna przebiegać racjonalnie, aby możliwe było zachowanie wcześniejszego rozmiaru piersi. Sposób odżywiania najlepiej opracować z dietetykiem. Miarowy i stopniowy ubytek kilogramów chroni przed efektem jojo, czyli naprzemiennym tyciem i chudnięciem. Taki proces może doprowadzić do utraty jędrności skóry, która robi się obwisła i traci swój estetyczny wygląd. Decydując się na wolniejsze odchudzanie, opóźnić można zmianę objętości biustu. Warto też postawić sobie racjonalny cel. Nie zawsze duży rozmiar oznacza nadwagę, a często wynika po prostu z budowy ciała. Najlepiej obliczyć swoje BMI, a następnie dążyć do osiągnięcia optymalnej masy ciała.

1

Dbanie o biust podczas odchudzania

Podczas odchudzania należy szczególnie dbać o biust. Warto wykonywać ćwiczenia z obciążeniem, np. trening z hantlami. Nie wpłyną one znacząco na rozmiar piersi, jednak w dużym stopniu zadecydują o ich wyglądzie. Sprawne i widoczne mięśnie klatki piersiowej stabilizują i unoszą biust, dzięki czemu sprawia on wrażenie pełniejszego i jędrniejszego. Siłowe ćwiczenia z ciężarkami to jednak nie wszystko. Wiele kobiet obawia się treningu cardio, który również ma wpływ na utratę tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia tego typu warto wykonywać w granicach rozsądku. Bieganie może być dość niekomfortowe dla pań z dużym biustem, a nawet wywoływać ból. W takim przypadku warto zainwestować w dobry stanik sportowy. Zwykły biustonosz nie nadaje się do uprawiania aktywności fizycznej, ponieważ nie zapewnia piersiom odpowiednio wsparcia.

Stosowanie kremów i pielęgnacja

Podczas odchudzania piersi chronić można także poprzez zastosowanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych. Na skutek utraty tkanki tłuszczowej odpowiedniego zabezpieczenia potrzebuje zarówno naskórek, jak i struktura gruczołów. Zastosowanie odpowiedniego kremu może wspomóc transfer limfy i krwi w obrębie piersi, a także zwiększyć wydzielanie się estrogenu. W rezultacie zachować można krągłość biustu, a nawet zwiększyć jego rozmiar. Skład takiego preparatu powinien być naturalny i bazować na ekstraktach roślinnych. Recepturę zatwierdzoną przez kosmetologów posiada krem Ovashape. Produkt ten opisany został na stronie: https://wsibie.edu.pl/ovashape/. W jego składzie znajduje się m.in. ekstrakt z shea, masło z nasion mango, egzotyczne algi, witaminy i minerały. Krem Ovashape działa kompleksowo, zapewniając skórze piersi dogłębne nawilżenie, stymulując pracę komórek, uelastyczniając i zwiększając jędrność.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/06/glowne.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/06/glowne-420x280.jpgBeauty WomenUrodabiust,kobieta,odchudzanie,piersi,urodaWiele kobiet zmaga się z nadwagą i otyłością. Ich celem jest utrata zbędnych kilogramów, w związku z czym zaczynają rozglądać się za różnymi dietami i planami treningowymi. Odpowiednie odżywianie i aktywność fizyczna przynoszą zwykle dobre efekty. Utrata masy ciała dotyczy jednak wszystkich jego obszarów, co często prowadzi do zmiany...