perfumy

Historia perfum sięga tysięcy lat. Pierwsze zapachy pochodzą ze starożytnego Egiptu, Mezopotamii i Cypru.

Bogaty wybór perfum

Zarówno perfumy damskie, jak i męskie wpływają na płeć przeciwną. Niezależnie od tego, czy chcesz ich użyć na randkę, czy do biura, wprowadzą wyjątkową atmosferę.

Związki zapachowe w perfumach lub wodzie kolońskiej reagują inaczej na skórze każdego człowieka.

Drogeria internetowa oferuje też perfumy unisex. Kompozycja zapachowa składa się wtedy z takich nut jak cytryna, ostre przyprawy (np. gałka muszkatołowa) i intensywne kwiaty (np. jaśmin). Jeśli chcesz walczyć ze stereotypami, koniecznie zwróć uwagę na takie zapachy.

Perfumy unisex to stosunkowo nowy trend, który pojawił się w odpowiedzi na zmieniające się role płci w naszym społeczeństwie. Dlatego dobra drogeria internetowa oferuje nie tylko typowo damskie i męskie perfumy, ale również zapachy unisex.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając zapachy?

Wybierając zapachy marzeń, zwróć uwagę na następujące czynniki:

  • Typ osobowości. Jeśli lubisz odpoczywać na łonie natury, poszukaj drzewnych perfum.
  • Indywidualny zapach skóry. Perfumy tej samej marki mogą pachnieć inaczej na każdej osobie.
  • Styl życia. Zastanów się, co robisz na co dzień. Jeśli prowadzisz konferencje, wybierz cięższe perfumy, a nie owocowe.
  • Pora dnia i roku.
  • Perfumy na co dzień, czy na wyjątkową okazję (dyskoteka, bal, wystawne przyjęcie, elegancka kolacja).
  • Koszt. Nie musisz wybierać zapachu z górnej półki, aby pasował do Ciebie i Twoich oczekiwań. Z drugiej strony nie kupuj zbyt tanich perfum. Nie będziesz zadowolony z ich jakości.

Różne kategorie perfum

Bez wątpienia słyszałeś już pojęcia “woda perfumowana” i “woda toaletowa”. Ale czy faktycznie wiesz, co one oznaczają? Zapach powstaje przez zmieszanie olejku perfum z alkoholem. Im więcej olejków perfumowanych, tym zapachy marzeń opinie są intensywniejsze i trwalsze.

Woda perfumowana (EDP) to najsilniejszy rodzaj perfum. Zawiera 10-20% olejków. Zwykle wytrzymuje około 8 godzin. W drogerii internetowej możesz też znaleźć wody toaletowe (EDT). Zawierają 5-15% olejków zapachowych. Często wybuchają pięknym bukietem przed wyschnięciem. Dlatego mogą zrobić dobre pierwsze wrażenie. Zasadniczo są wyczuwalne przez 4-7 godzin.

Woda kolońska jest znacznie lżejsza. Zawiera tylko 2-4% olejków zapachowych. Może być stosowana jako balsam do ciała. Pozwala odświeżyć się w ciągu dnia. Z reguły nie wytrzymuje zbyt długo, około 2-3 godziny. Natomiast najlżejszą kompozycją jest Eau Fraiche. Znajduje się w niej jedynie 1-2 olejku zapachowego. Jest niezwykle lekka i subtelna.

Popularne nuty zapachowe

Do najpopularniejszych kategorii nut zapachowych możemy zaliczyć: kwiatowe, cytrusowe, drzewne, owocowe, orientalne, zielone, oceaniczne i pikantne. W perfumach damskich często składają się z nut kwiatowych. Są słodkie i romantyczne. Najczęściej inspirowane są  różą, jaśminem, kwiatem pomarańczy, gardenią i goździkami.

Dużą popularnością cieszą się też energetyzujące perfumy damskie z nutami cytrusowymi. Zapachy cytrusowe pochodzą z limonki, cytryny, mandarynki i pomarańczy. Wspaniale orzeźwiają w ciągu dnia.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/11/perfumy-marzen-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/11/perfumy-marzen-420x280.jpgBeauty WomenZapachyperfumy,zapachyHistoria perfum sięga tysięcy lat. Pierwsze zapachy pochodzą ze starożytnego Egiptu, Mezopotamii i Cypru. Bogaty wybór perfum Zarówno perfumy damskie, jak i męskie wpływają na płeć przeciwną. Niezależnie od tego, czy chcesz ich użyć na randkę, czy do biura, wprowadzą wyjątkową atmosferę. Związki zapachowe w perfumach lub wodzie kolońskiej reagują inaczej na...