komputer

Kasy finalne online to nowoczesne urządzenia łączące się przez Internet z Centralnym Repozytorium Kas. Dane dotyczące sprzedaży są w ten sposób na bieżąco wysyłane na serwery Ministerstwa Finansów. 1 lipca 2021 r. kasy fiskalne online musi wprowadzić ostatnia grupa przedsiębiorców, czyli kosmetyczki, fryzjerzy, prawnicy, kosmetolodzy, lekarze, siłownie i firmy budowlane.

Jaki jest cel zmian?

Zmiany związane z wymianą kas fiskalnych wywołują wiele obaw oraz wątpliwości u przedsiębiorców. Warto jednak wspomnieć, że owe zmiany mają na celu poprawę sytuacji finansowej państwa oraz pomóc w wykrywaniu i ograniczaniu oszustw finansowych. Do ważnych celów zaliczymy także walkę z luką w VAT, zwiększenie akceptacji płatności bezgotówkowych, udostępnienie konsumentom paragonów elektronicznych oraz wycofanie z eksploatacji urządzeń, które są przestarzałe i trudno je kontrolować. Wprowadzenie kas fiskalnych online zostało uregulowane w ustawie o podatku VAT oraz rozporządzeniu, a nowelizacja weszła w życie 1 maja 20219 roku. Obowiązek wymiany kas będzie jednak wprowadzany stopniowo dla konkretnych grup przedsiębiorców.

Kasa fiskalna dla kosmetyczki i kasa fiskalna dla fryzjera

Jak wspomnieliśmy zmiany dotyczące wprowadzenia kas fiskalnych online zostały wprowadzane stopniowo. Najpierw zmiany dotyczyły punktów sprzedających paliwo, punktów świadczących naprawy pojazdów. Kolejny etap to placówki gastronomiczne, miejsca służące do zakwaterowania oraz sprzedawcy węgla i paliw stałych. Od 1 lipca 2021 r. w kasy fiskalne online musi zaopatrzyć się ostatnia grupa przedsiębiorców: fryzjerzy, kosmetyczki, kosmetolodzy, prawnicy, firmy budowlane, działalność lekarska i dentystyczna oraz siłownie. Pierwotnie termin wdrożenia dla tych grup przedsiębiorców wypadał na 1 stycznia 2021 r., jednak termin przesunięto ze względu na pandemię. Dzięki zmianie terminu przedsiębiorcy mają więcej czasu na wybór urządzenia.

Sklep z kasą fiskalną dla kosmetyczki i fryzjera

Wymiana kasy fiskalnej wielu przedsiębiorcom kojarzy się z przykrym obowiązkiem i wieloma formalnościami. W sklepie Netvet.pl znajdziemy nie tylko duży wybór modeli, ale także kompleksową pomoc doświadczonych sprzedawców. Pracownicy sklepy wysłuchają potrzeb klienta oraz wskażą urządzenie, które sprawdzi się w przypadku danego przedsiębiorcy. W ofercie sklepu znajdziemy między innymi kasę fiskalną dla kosmetyczki i kasę fiskalną dla fryzjera. Dla wygody klientów modele kas fiskalnych online zostały podzielone według profesji, a podział uwzględnia charakter pracy. Warto wspomnieć, że na zakup nowej kasy przysługuje ulga, która wynosi 90% ceny netto. Ulga nie może wynieść więcej niż 700 zł.

Źródło: https://netvet.pl/kasy-fiskalne

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/09/migrena_z_aura_uciazliwa_walka_z_objawami-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/09/migrena_z_aura_uciazliwa_walka_z_objawami-420x280.jpgBeauty WomenLifestylebiznes,porady  Kasy finalne online to nowoczesne urządzenia łączące się przez Internet z Centralnym Repozytorium Kas. Dane dotyczące sprzedaży są w ten sposób na bieżąco wysyłane na serwery Ministerstwa Finansów. 1 lipca 2021 r. kasy fiskalne online musi wprowadzić ostatnia grupa przedsiębiorców, czyli kosmetyczki, fryzjerzy, prawnicy, kosmetolodzy, lekarze, siłownie i firmy...