fitness

Nadejście Nowego Roku to najlepszy czas rozliczeń i… noworocznych postanowień. Z każdym nadchodzącym rokiem postanowienia tego typu robi coraz więcej osób.

I to mimo podnoszenia się głosów, że to kolejna zwyczajna kalka z amerykańskiej kultury, która jest przeszczepiana na polski grunt. Głosy tego typu są jednak nader często ignorowane – bo dlaczego miałoby być inaczej? Postanowienia noworoczne to rzecz bardzo dobra. Nie sztuka jednak zrobić takie postanowienie. Prawdziwą sztuką, która udaje się tylko nielicznym jest dotrzymanie takiego noworocznego postanowienia. Statystycznie rzecz ujmując to jednym z najczęstszych i równocześnie najczęściej niedotrzymywanych postanowień noworocznych jest to o zadbaniu o swoją kondycję i sylwetkę.

Początek nowego roku to dobry czas na ćwiczenia!

Właściwie mówi się, że każdy czas jest dobry na to, by zacząć ćwiczyć i dbać o siebie. Jednak bardzo często to właśnie na początku roku to pragnienie w wielu osobach jest najsilniejsze. Wtedy też duża część osób postanawia zapisać się na zajęcia fitness. Co zrobić, by ten zryw motywacji nie wypalił się bardzo szybko i by nawyk ćwiczeń pozostał? Najprostszą drogą ku temu jest… Polubienie nowej ścieżki życiowej. Oczywiście, nie jest to wcale najprostsze. Jenak jeśli coś nie jest traktowane jako zło konieczne – bardzo szybko może stać się hobby. A przecież hobby to coś, co wykonuje się z przyjemnością. Fitness to też doskonałe miejsce do tego, by poznać nowych ludzi. W dodatku ludzi, którzy dzielą te same problemy z własnym ciałem, są w stanie zarażać entuzjazmem i pasją czy zwyczajnie dzielić hobby. Człowiek to przecież stworzenie stadne. A skoro tak – dużo łatwiej mu się robi cokolwiek, jeśli ma odpowiednie towarzystwo. Dobrym sposobem na zmotywowanie się jest też chodzenie na fitness z kimś zaufanym, z kimś, z kim można o wszystkim porozmawiać i motywować się do dalszego wysiłku. Prawda jest taka, że wewnętrzna motywacja do działania zazwyczaj nie wystarcza. Bardzo przydatna okazuje się też ta zewnętrzna. I nie jest ważne, czy dostarczy jej druga osoba, czy też wizja jakiejś materialnej lub niematerialnej nagrody. Ważne jest tylko to, by ta metoda była skuteczna i sprawdzała się w konkretnym przypadku.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/01/fitness-1677212_1280-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/01/fitness-1677212_1280-420x280.jpgBeauty WomenOdchudzaniefitness,odchudzanieNadejście Nowego Roku to najlepszy czas rozliczeń i... noworocznych postanowień. Z każdym nadchodzącym rokiem postanowienia tego typu robi coraz więcej osób. I to mimo podnoszenia się głosów, że to kolejna zwyczajna kalka z amerykańskiej kultury, która jest przeszczepiana na polski grunt. Głosy tego typu są jednak nader często ignorowane -...