zdjęcie

Przyjście na świat nowego członka rodziny wiąże ze sobą szereg zmian w codzienności przyszłych rodziców. Inny staje się sposób myślenia i postępowania, gdyż już niebawem dla pary skończy się życie tylko we dwójkę. Zwłaszcza pierwsze dziecko to ogromne wyzwanie – nie tylko pod względem zmian, ale też organizacji przestrzeni. Przyszła mama musi zmienić swoją garderobę, ale dla dziecka trzeba przygotować wiele ubranek i przedmiotów, które okażą się niezbędne podczas jego pierwszych miesięcy. Takimi rzeczami jest łóżeczko, przewijak, pieluszki, rożek minky, mata edukacyjna, kosmetyki. Jest kilka rzeczy, które młodym rodzicom ułatwią opiekę nad maluchem.

Wyprawka dla niemowlaka powinna zawierać kilka niezbędnych rzeczy, ale skąd młody rodzic ma wiedzieć, co tak naprawdę jest istotne. Po czasie okazuje się, że niektóre przedmioty okazały się kompletnie nieprzydatne i były po prostu nieużywane. Co więc warto mieć już podczas pierwszych dni życia niemowlaka?

Przede wszystkim ubranka

Noworodek zwłaszcza w tych pierwszych miesiącach życia musi mieć na sobie ubranka bardzo dobrej jakości, najlepiej z czystej bawełny, gdyż ta nie uczula i nie pozostawia na delikatnej skórze niemowlaka podrażnień. Nie ma co skupiać się na finezyjnych zdobieniach ubranek, gdyż te nie są ważne. Istotne natomiast są zapięcia, najlepsze są te boczne, gdyż – zwłaszcza rodzicom pierwszego dziecka – pozwolą w bezpieczny sposób przebierać dziecko.  Warto też niemowlakowi zakładać na rączki rękawiczki bawełniane, gdyż noworodki często bez nich drapią się po ciele.

Rożki dla niemowląt

To prawdziwy hit wśród rodziców niemowlaków. Uznaje się, że rożek minky jest bezpieczniejszy i lepszy, niż tradycyjne kocyki. Dlaczego? Przede wszystkim dziecko, które znajduje się w rożku jest dość ciasno opięte, przez co w tego rodzaju osłonie tworzą się warunki imitujące te z życia płodowego jeszcze w brzuchu matki. Niemowlę czuje się w rożku bezpieczny, szybciej się uspokaja, jest mu także ciepło. Rożek minky to także idealne rozwiązanie dla rodziców, gdyż owinięte w niego niemowlę jest o wiele łatwiej przenieść, bez stresu, że w trakcie tej czynności możemy dziecku w niechcący sposób coś uszkodzić – takie obawy mają przede wszystkim rodzice swojego pierwszego dziecka. Warto w tym wypadku kupić usztywniany rożek minky.

W domu

Szczególnie dla matki niezbędną rzeczą jest poduszka rogal, która pozwoli karmiącej matce na wygodne ułożenie dziecka. Taka poduszka będzie komfortowa dla malucha, jak i kobiety. W domu niezbędny jest także przewijak i pieluchy. Te także kupuj dobrej jakości, by nie podrażniały skóry dziecka.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/05/zdjęcie-1200x724.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/05/zdjęcie-420x253.jpgBeauty WomenLifestyledziecko,poradyPrzyjście na świat nowego członka rodziny wiąże ze sobą szereg zmian w codzienności przyszłych rodziców. Inny staje się sposób myślenia i postępowania, gdyż już niebawem dla pary skończy się życie tylko we dwójkę. Zwłaszcza pierwsze dziecko to ogromne wyzwanie – nie tylko pod względem zmian, ale też organizacji przestrzeni....