japonia

Kraj Kwitnącej Wiśni od wieków fascynuje i zachwyca przybyszów z naszej części świata. Podróż do Japonii to wciąż wyprawa dla wybranych.  Przede wszystkim ze względu na stosunkowo wysokie koszty wyjazdów turystycznych. Warto jednak potraktować wycieczkę do Japonii jako wyprawę życia i spełnienie najskrytszych marzeń.

Japonia – nowoczesność i tradycja w jednym

Japonia to piękny kraj, który łączy w sobie tradycję oraz nowoczesność. Znajdziemy tutaj najbardziej nowoczesne metropolie, przepiękne zabytki i zapierające dech w piersiach widoki.

Żywą ilustracją nowoczesności jest z pewnością Tokio. Stolica Japonii to przykład ultranowoczesnego miasta, które turystów z Europy, z jednej strony zachwyci a z drugiej może przerazić tłokiem, neonami i hałasem. W stolicy warto wybrać się na spacer do dzielnicy Odaiba. Dzielnica ta znana jest między innymi ze Statuy Wolności czy Muzeum Techniki i Innowacji. Z kolei w tokijskiej dzielnicy Shibuya możemy zobaczyć, znane na całym świecie najbardziej zatłoczone skrzyżowanie na kuli ziemskiej.

Jednak Japonia to nie tylko wielkie miasta z zakorkowanymi ulicami. Turyści mają okazję także do odpoczynku i kontaktu z przyrodą. Ciszy i spokoju warto szukać w Nikko. To znane na całym świecie mauzoleum rodu Tokugawa. Rodu władającego Japonią przez prawie trzy stulecia. W Nikko złapiemy oddech, podziwiając kompleks bogato zdobionych świątyń buddyjskich i shintoickich, będących przykładem tak zwanego „japońskiego baroku”.

Japońska przygoda – skarby natury zapierające dech w piersiach

Jeśli jednak pragniemy większego obcowania z naturą, warto znaleźć chwilę i udać się pod spektakularny, prawie stumetrowy wodospad Kegon.

Dla osób uciekających od miejskiego zgiełku zdecydowanie polecamy długie wędrówki po tamtejszych przepięknych rezerwatach w rejonie Oze. Rezerwaty znajdują się pomiędzy urokliwymi pasmami Alp Japońskich. To doskonała okazja do włóczęgi po pomostach pośród największych japońskich mokradeł. Te widoki zostaną z wami na zawsze.

Warto również zwiedzić Park Narodowy Hakone, gdzie mamy możliwość podziwiania góry Fuji. Monumentalnego wręcz i aktywnego wulkanu, a także symbolu Japonii.

Wody termalne i raj dla naszego ciała w japońskim stylu

Dla osób pragnących relaksu i pobytu w SPA, polecamy japoński kurort Kusatsu, gdzie możemy oddawać się kąpielom w wodach termalnych pośród przepięknych górskich krajobrazów.

Wycieczka do Japonii – pasjonująca podróż życia

Z pewnością wycieczka do Japonii będzie niezapomnianą przygodą i okazją do podziwiania przepięknych zabytków, nowoczesnych rozwiązań urbanistycznych oraz przepięknych i jedynych w swoim rodzaju krajobrazów.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/04/japan-temple-red-japanese.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/04/japan-temple-red-japanese-420x281.jpgBeauty WomenLifestylejaponia,lifestyle,podróże,wakacjeKraj Kwitnącej Wiśni od wieków fascynuje i zachwyca przybyszów z naszej części świata. Podróż do Japonii to wciąż wyprawa dla wybranych.  Przede wszystkim ze względu na stosunkowo wysokie koszty wyjazdów turystycznych. Warto jednak potraktować wycieczkę do Japonii jako wyprawę życia i spełnienie najskrytszych marzeń. Japonia – nowoczesność i tradycja w jednym Japonia...