kobieta zimą

Zima to okres, w którym zależy nam przede wszystkim na zapewnieniu sobie ciepła, dlatego tak często zdarza się wówczas popełniać różne błędy. Komponowanie wielu warstw ze sobą może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Nawet o tej porze roku każda z nas może zapewnić sobie piękny, efektowny look, warto pamiętać jednak o kilku zasadach. Zobacz, co należy zrobić, aby w prosty sposób uniknąć błędów.

Niedobrane spodnie

Zima  to specyficzna pora roku, kiedy nasza stylizacja znacznie się różni od tych, którą dobieramy w każdej innej porze rok. Szerokie płaszcze oraz długie buty mogą ukryć wiele naszych modowych pomyłek, jednak zawsze należy do nich odpowiednio dobrać spodnie. Bardzo często nie pamiętamy, że jeansy, które idealnie współgrają z naszymi ukochanymi trampkami, niekoniecznie dobrze będą prezentować się w botkach – jednak tylko w momencie, gdy nie są obcisłe. W takiej sytuacji można jednak bardzo łatwo sobie poradzić: wystarczy podgiąć nogawki, a nasza stylizacja będzie wyglądała dużo lepiej. Gotowe stylizacje znajdziesz na moda360.pl/stylizacje/damskie

Brudne, niewypastowane buty

Trudno chodzić po pokrytych śniegiem i solą drogach, i zachować buty w nieskazitelnej czystości, zimą jednak należy przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne dużo częściej niż w innych porach roku. Dzięki temu, będą cieszyły się one nie tylko estetycznym wyglądem, ale będziemy mogły z nich korzystać dłużej niż tylko przez jeden sezon.

W zależności od tego, z jakiego materiału zostały wykonane buty, musimy w inny sposób przygotować je na ciężkie dni – uchronimy się dzięki temu przed wieloma przykrymi niespodziankami. Jeżeli posiadamy buty wykonane z zamszu, bardzo istotna jest ich impregnacja: uchroni to je przed przywieraniem niepotrzebnego brudu. Aby to zrobić, warto kupić odpowiedni preparat, jednak – jeśli nie mamy akurat takiego w posiadaniu, w zupełności wystarczy to, co mamy u siebie na półce w domu: ciepłe mleko lub skórka chleba. Samą sól możemy oczyścić tymi samymi produktami lub przy pomocy roztworu soli i wody, użytych w proporcji 1:1.

Spodnie z dziurami

Wydawać by się mogło, że to oczywiste, iż powinnyśmy wybierać zimowe stroje na zimę, a letnie – na lato. Nie zawsze tak jednak jest, o czym możemy szybko przekonać się, jak tylko wyjdziemy na zewnątrz. Poszczególne elementy garderoby zawsze należy dobierać odpowiednio do pory roku, niezależnie od tego, czy są one modne. Dlatego też, noszenie zimą spodni z wyciętymi dziurami jest nie tylko dużą faux pas, ale przede wszystkim – może nas szybko doprowadzić do gorączki i leżenia w łóżku przez długie tygodnie. Przed tego rodzaju pomyłką modową jednak łatwo się uchronić – wystarczy wyjąć z szafy swoje spodnie bez dziur.

Niedobrane skarpetki

Zdarza się tak, że w trosce o płaszcze czy buty, zapominamy o innych szczegółach naszej stylizacji, np. o skarpetkach. Chcąc, by było nam ciepło, wybieramy często dłuższe i grubsze skarpetki pod obcisłe spodnie, co nie prezentuje się zbyt dobrze. Aby uniknąć tego błędu, warto przemyśleć zakup skarpetek, które możemy nosić na rajstopy, z kolorowymi printami albo o innych ciekawych wzorach.

Za dużo warstw

Zimą wiele z nas lubi się ubierać „na cebulkę” i może to naprawdę świetnie wyglądać. Niestety, momentami można odnieść wrażenie, że ubieramy się we wszystko, co akurat leżało nam pod ręką. Co więcej, niektóre panie potrafią nałożyć kilka warstw w tym samym kolorze, co również wygląda bardzo niekorzystnie. Aby nasz wygląd był efektowny i jednocześnie było nam ciepło, wystarczy dobierać do siebie różne materiały o różnych kolorach, np. jeansową koszulę do wełnianego swetra – całość jednak musi być zawsze odpowiednio przemyślana.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/02/kobieta-zimą.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/02/kobieta-zimą-420x263.jpgBeauty WomenModamoda,styl,ubraniaZima to okres, w którym zależy nam przede wszystkim na zapewnieniu sobie ciepła, dlatego tak często zdarza się wówczas popełniać różne błędy. Komponowanie wielu warstw ze sobą może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Nawet o tej porze roku każda z nas może zapewnić sobie piękny, efektowny look, warto pamiętać jednak...