poduszki

Nie kupuj, zrób to sam! Na czym polega fenomen DIY? Zapraszamy do lektury! DIY to koncepcja, która zdobywa zwolenników na całym świecie, a ostatnio również w Polsce. Hasło to określa ideę samodzielnego, niekomercyjnego i amatorskiego wykonywania różnych prac. Sformułowanie DIY jest utożsamiane z rękodziełem i samodzielnym wykonywaniem różnych przedmiotów.

Co można wykonać samemu?

Metodą DIY (Do It Yourself – zrób to sam!) możesz wykonać różnego rodzaju dekoracje (lampiony, wieńce, wieszaki, wazon na kwiaty), wyjątkowe meble (domowe i ogrodowe) i gadżety (stojak na wino lub buty, wieszak na klucze, lub oryginalna doniczka).  DIY dotyczy nie tylko przestrzeni związanych z domem, czy ogrodem, ale także własnoręcznie robionej biżuterii, prezentowych upominków oraz własnoręcznie przerabianych ubrań. Zalety DIY to tani koszt wykonania danego przedmiotu oraz wysoce zindywidualizowany charakter. Produkty DIY są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne!

Jakie materiały można wykorzystać do DIY?

Zasada DIY jest prosta – nie kupuj, tylko zrób to sam. W myśl tej idei można kreatywnie i powtórnie wykorzystać niepotrzebne przedmioty i nadać im zupełnie nowy charakter. Możesz skorzystać z rzeczy, które zaśmiecają piwnicę, ogród lub pokój i odnowić je, lub zmienić je w coś zupełnie innego. Do wykonania przedmiotów DIY można wykorzystać stare beczki, opony, filc, drewniane palety, metalowe łańcuszki, niepotrzebne butelki, drewniane sklejki, metalowe rurki, kartonowe tuby, skrzynie lub stare walizki. Dzięki inwencji twórczej zwykłe i stare przedmioty mogą się odmienić nie do poznania i wyglądać modnie oraz nietypowo.

Czego potrzebuję, by zacząć przygodę z DIY?

Jeśli lubisz otaczać się własnoręcznie wykonanymi przedmiotami i interesują Cię porady DIY oraz pomysły „zrób to sam”, warto sprawdzić serwis PORADY.ORG. Niezbędne narzędzia, które przydadzą się do prac w rodzaju DIY to dobrej jakości klej, nożyczki, nóż introligatorski, linijka, młotek, szczypce, obcęgi, wkrętak oraz miarka stalowa. Zacznij od prostszych pomysłów, a gdy wystarczająco mocno wsiąkniesz w temat, przejdziesz do wykonywania trudniejszych projektów!

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/08/moda-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/08/moda-420x280.jpgBeauty WomenModamateriały,modaNie kupuj, zrób to sam! Na czym polega fenomen DIY? Zapraszamy do lektury! DIY to koncepcja, która zdobywa zwolenników na całym świecie, a ostatnio również w Polsce. Hasło to określa ideę samodzielnego, niekomercyjnego i amatorskiego wykonywania różnych prac. Sformułowanie DIY jest utożsamiane z rękodziełem i samodzielnym wykonywaniem różnych przedmiotów. Co można wykonać...