nastolatka

Z całą pewnością spotkaliście się ze stwierdzeniem, że osoby młodsze szybciej się uczą i tym samym szybciej przyswajają wiedzę. A już zdecydowanie jeśli chodzi o naukę języków obcych – młody mózg podobno nie ma najmniejszego problemu z nauką. Dlatego tak bardzo wielu rodziców decyduje się na rozpoczęcie edukacji swoich dzieci już na poziomie przedszkola i szkoły podstawowej – ma im to pomóc w perfekcyjnym poznaniu języków obcych.

Czy rzeczywiście młode osoby przyswajają wiedzę szybciej?

Wszystko jest kwestią indywidualną. Nie możemy porównywać dzieci z przedszkola, młodzieży i dorosłych oraz ich tempa przyswajania wiedzy bądź też poznawania języków obcych. Każdy z nich ma inne zainteresowania, inną zdolność do przyswajania nowej wiedzy i niestety nie da się stwierdzić, że im młodsza osoba tym większe szanse na szybszą naukę. Może okazać się, że osoba w średnim wieku poradzi sobie z nauką języka obcego zdecydowanie szybciej niż młodzież w szkole średniej. Pamiętajmy, że w temacie nauki wszystko zależy od predyspozycji.

Jest jednak małe „ale”.

Oczywiście, nic nie dzieje się bez przyczyny i wszystko ma związek przyczynowo-skutkowy. Im szybciej zaczniemy naukę języków obcych, tym większe szanse, że wraz z wiekiem nasze umiejętności będą się poszerzać. Oczywiście, nauka na poziomie szkoły podstawowej ma raczej za zadanie wprowadzić dzieci w temat języków obcych, jednak jeśli rodzice widzą już na tym poziomie ambicje i chęci do nauki to powinni robić wszystko, by umożliwić im naukę i poszerzanie wiedzy. W wielu szkołach językowych można znaleźć kursy angielskiego dla młodzieży, które ukierunkowują młode osoby i dbają o właściwy rozwój ich wiedzy lingwistycznej. Nie zawsze nauka w obowiązkowej szkole jest w stanie sprostać oczekiwaniom ucznia – wszystko zależy od poziomu wiedzy całej klasy i to do niej najczęściej dopasowany jest poziom nauczania. Jeśli Twoje dziecko już od najmłodszych lat przyswaja wiedzę w tym temacie, ciągłe powtarzanie materiału może cofnąć tylko jego rozwój a nie pomóc rozwijać tak jak byśmy tego chcieli.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/10/nastolatka-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/10/nastolatka-420x280.jpgBeauty WomenLifestylejęzyki obce,młodzież,naukaZ całą pewnością spotkaliście się ze stwierdzeniem, że osoby młodsze szybciej się uczą i tym samym szybciej przyswajają wiedzę. A już zdecydowanie jeśli chodzi o naukę języków obcych – młody mózg podobno nie ma najmniejszego problemu z nauką. Dlatego tak bardzo wielu rodziców decyduje się na rozpoczęcie edukacji swoich...