sport

Wiele świeżo upieczonych mam rezygnuje z aktywności fizycznej. Oczywiście przez kilka pierwszych tygodni po porodzie wysiłek fizyczny nie jest wskazany, jednak gdy skończy się okres połogu, warto zacząć dbać o formę. Młode mamy często tłumaczą się zmęczeniem, nadmiarem obowiązków przy małym dziecku, brakiem czasu na regularne ćwiczenia fizyczne.

Aktywność fizyczna jest jednak ważnym elementem życia każdego człowieka w każdym wieku, ma bardzo korzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Poprawia samopoczucie, nastrój, dodaje energii, zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób, pozwala zrzucić dodatkowe kilogramy, spalić zbędne kalorie, wysmukla i modeluje sylwetkę.

Jak znaleźć czas na aktywność fizyczną przy małym dziecku?

Przy małym dziecku ciężko znaleźć czas na regularne wyjścia do klubu fitness, na siłownię czy pływalnię. Można jednak wygospodarować czas na ćwiczenia fizyczne w domowym zaciszu. Małe dzieci w ciągu dnia dużo śpią. To idealny moment na trening. W tym czasie można wykonywać różne ćwiczenia gimnastyczne: brzuszki, nożyce, rowerki, wymachy nóg, krążenia biodrami, ramionami, skłony, przysiady, podskoki.

Ćwiczyć można, gdy dziecko jest znajduje się pod opieką taty, babci, dziadka lub innej bliskiej osoby, gdy dziecko jest na spacerze z kimś z rodziny. Nie muszą to być długie treningi. Wystarczy 30-40 minut dziennie przez przynajmniej trzy razy w tygodniu. Pierwsze treningi powinny trwać jeszcze krócej, mięśnie i stawy po długim braku aktywności fizycznej należy rozruszać stopniowo, by uniknąć zakwasów. Z czasem treningi warto wydłużać.

Własny sprzęt do ćwiczeń

Idealnym rozwiązaniem dla młodych mam jest zakup wielofunkcyjnego sprzętu do ćwiczeń do domu. Doskonałym urządzeniem jest orbitrek kettler – łączący elementy steppera, bieżni i rowerka treningowego. Ćwiczenia na takim orbitreku angażują do pracy 80% mięśni, pozwalają spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, modelują sylwetkę.

Inwestycja w taki sprzęt gwarantuje możliwość regularnych treningów przez wiele lat. Ćwiczyć można, gdy dziecko się bawi, ogląda bajkę, podczas ćwiczeń można także oglądać telewizję. Aktywna mama czuje się bardziej atrakcyjna, jest w lepszej formie, w lepszym nastroju, ma więcej energii, dzięki temu jest szczęśliwsza, a szczęśliwa mama to także szczęśliwe dziecko.

Każda mama docenia też spacery z dzieckiem. Spacery to najprostsza forma aktywności fizycznej, dlatego jeśli tylko pogoda na to pozwala, warto z nich korzystać.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/09/shutterstock_104559209-1200x797.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/09/shutterstock_104559209-420x279.jpgBeauty WomenLifestylećwiczenia,dziecko,mama,sportWiele świeżo upieczonych mam rezygnuje z aktywności fizycznej. Oczywiście przez kilka pierwszych tygodni po porodzie wysiłek fizyczny nie jest wskazany, jednak gdy skończy się okres połogu, warto zacząć dbać o formę. Młode mamy często tłumaczą się zmęczeniem, nadmiarem obowiązków przy małym dziecku, brakiem czasu na regularne ćwiczenia fizyczne. Aktywność fizyczna...