kobieta

Coraz więcej kobiet decyduje się na OCM – Oil Cleansing Metod, czyli mówiąc po polsku – czyszczenie twarzy olejkami. Tak, dokładnie olejkami, bo nic nie rozpuszcza tłuszczu lepiej niż drugi tłuszcz. Dodatkowym atutem tej metody jest ochrona naturalnej warstwy lipidowej skóry.

Mydła, żele do twarzy, płyny do demakijażu – kobiety używają ich codziennie, wierząc, że w ten sposób dobrze dbają o skórę twarzy. Tymczasem prawda jest taka, że środki te faktycznie czyszczą twarz, ale przy okazji pozbawiają ją ochronnej warstwy lipidowej. Efektem są coraz częstsze problemy z cerą.

Nie ma jednej uniwersalnej mieszanki olejków do każdej cery, ani nawet do poszczególnych rodzajów cer. I chociaż istnieją pewne zasady, tak naprawdę każda kobieta powinna sama stworzyć swoją unikalną recepturę. Wymaga to odrobiny cierpliwości, bo proces wymaga wielu prób, ale efekt wart jest starań.

Dla ułatwienia przy przygotowywaniu mieszanki olejków do twarzy przyjmuje się następujące założenie:

Dla cery suchej przyjmuje się proporcje: 90% oleju bazowego i 10% olejku rycynowego. Dla cery mieszanej odpowiednio 80 i 20%, a dla cery tłustej – 70 i 30%. Olejek rycynowy znany jest z silnych właściwości oczyszczających skórę.

Olej bazowy dobieramy w zależności od typu cery i własnych upodobań. Poniższa lista to tylko propozycje:

  • Cera sucha: olej ze słodkich migdałów, kiełków pszenicy, arganowy, makadamia.
  • Cera normalna: olej z awokado, pestek moreli, orzechów laskowych, owoców dzikiej róży.
  • Cera tłusta: olej konopny, lniany, sezamowy, z pestek brzoskwiń, z orzechów włoskich.
  • Cera trądzikowa będzie wdzięczna za olej lniany lub sezamowy.
  • Cera naczyniowa lubi olej z kocanki i orzecha laskowego.

Trzeba pamiętać, że skóra może nie zareagować na mieszankę olejków tak, jak tego oczekujemy. Wtedy warto nieco zmienić proporcje mieszanki. Dla wygody można przygotować większą ilość mieszanki tak, by wystarczyła na około dwa tygodnie. Warunkiem jest przechowywanie jej w lodówce.

Metoda OCM w praktyce jest bardzo prosta. Wystarczy zwilżyć twarz letnią wodą, nabrać na dłoń odrobinę mieszanki olejków, rozetrzeć je w dłoniach by się ogrzały i nałożyć na twarz przez kilka minut wykonując delikatny masaż. Nie ma potrzeby mocnego tarcia skóry jak przy tradycyjnym myciu mydłem. Nieduży ręcznik moczymy w mocno ciepłej, ale nie gorącej wodzie i przykładamy do twarzy. Kiedy skóra rozgrzeje się, a pory otworzą, wykonujemy koliste ruchy ręcznikiem lub myjką, by dokładnie oczyścić skórę z olejków. Czynność powtarzamy, dopóki cała twarz nie zostanie dokładnie oczyszczona. Po takim zabiegu skóra jest dokładnie oczyszczona, zrelaksowana i lśniąca.

Więcej propozycji olejków bazowych i dokładny opis metody OCM można znaleźć na blogu www.triny.pl

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/09/sun-flower-2699771_960_720-e1506058084738.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/09/sun-flower-2699771_960_720-420x280.jpgBeauty WomenUrodacera,kobieta,skóra,twarz,urodaCoraz więcej kobiet decyduje się na OCM – Oil Cleansing Metod, czyli mówiąc po polsku – czyszczenie twarzy olejkami. Tak, dokładnie olejkami, bo nic nie rozpuszcza tłuszczu lepiej niż drugi tłuszcz. Dodatkowym atutem tej metody jest ochrona naturalnej warstwy lipidowej skóry. Mydła, żele do twarzy, płyny do demakijażu – kobiety...