plaża

Lato – długo wyczekiwany pobyt nad morzem czy wakacje w egzotycznych krajach to okazje, podczas których ciężko zrezygnować z opalania. Poprawia ono samopoczucie i dostarcza witaminę D3. Jednak nieumiejętne i zbyt intensywne korzystanie z kąpieli słonecznych może pociągnąć za sobą przykre konsekwencje.

Co na oparzenia?

Wybierając się na plażę, a nawet kładąc się na leżaku w ogródku, należy być świadomym niebezpieczeństwa, jakie każdorazowo wiąże się z opalaniem. Oparzenia słoneczne, bowiem te są najczęstszą przyczyną podrażnień, powstają na skutek nadmiernej ekspozycji jasnej, delikatnej skóry na słońce. Może się to odnosić zarówno to zbyt długiego czasu opalania, jak również do pory, którą na nie wybieramy. W wyniku tego dochodzi do podrażnienia tkanki skórnej. Pojawia się widoczne zaczerwienie, uczucie swędzenia oraz pieczenia, a także nadwrażliwość skóry na dotyk. W celu złagodzenia dolegliwości oraz uśmierzenia bólu niezbędna jest maść na oparzenia. W jej skład wchodzą substancje łagodzące, odpowiedzialne za prawidłową regenerację naskórka oraz stopniowe usunięcie objawów podrażnienia.

Maść na oparzenia

Maść na oparzenia to szereg składników aktywnych, które przynoszą uczucie ulgi, skutecznie uśmierzając ból. W tym celu najpowszechniej jest stosowana witamina A, która skutecznie regeneruje naskórek oraz wspomaga proces jego złuszczania. Często występującym składnikiem maści jest także wyciąg z aloesu, który zapewnia odpowiedni stopień nawilżenia oraz koi podrażnioną skórę. Maść na oparzenia powinna znajdować się również w każdym domu, gdzie w trakcie codziennych aktywności jesteśmy narażeni na poparzenie wrzątkiem bądź kontakt z gorącą powierzchnią. W tym wypadku konieczna jest natychmiastowa interwencja polegająca na zastosowaniu odpowiedniego preparatu.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/06/plaża.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/06/plaża-420x280.jpgBeauty WomenUrodachoroby,oparzenia,zdrowieLato – długo wyczekiwany pobyt nad morzem czy wakacje w egzotycznych krajach to okazje, podczas których ciężko zrezygnować z opalania. Poprawia ono samopoczucie i dostarcza witaminę D3. Jednak nieumiejętne i zbyt intensywne korzystanie z kąpieli słonecznych może pociągnąć za sobą przykre konsekwencje. Co na oparzenia? Wybierając się na plażę, a nawet...