blizny

Pozbycie się nieprzyjemnie wyglądających blizn, które nie dodają uroku, a jedynie szpecą, może być procesem trudnym i w wielu przypadkach bardzo skomplikowanym.

Nie jest to jednak całkowicie niemożliwe, zaś w przypadku małych blizn lub przebarwień powstających w wyniku źle zaleczonego trądziku w większości sytuacji wystarczą zwykłe maści i kremy.

Są do kupienia w aptekach, a ich działanie potwierdzone zostało na różnych rodzajach blizn, od pooperacyjnych, przez trądzikowe, aż po blizny powstałe w wyniku oparzeń.

Dlaczego kremy?

Wszelkiego rodzaju kremy i balsamy sprawdzają się nie tylko najlepiej, ale i nie wydrenują kieszeni i portfela z ostatnich oszczędności. Są też rozwiązaniami bezpieczniejszymi i mniej inwazyjnymi od chirurgicznego lub laserowania niwelowania blizn.

Praktycznie każda maść na blizny powstała na bazie wyciągu z cebuli, która ma bardzo silne właściwości rozpuszczające, jakie działają na komórki i tkanki bliznowate, zmiękczają je, rozciągają i sprawiają, że te zaczynają powoli zanikać.

Maści i kremy dedykowane są jednak osobom o dużej cierpliwości, ponieważ cała kuracja może trwać miesiącami, a w przypadku dużych blizn operacyjnych, na przykład po cesarskim cięciu, nawet i ponad rok.

Balsamy i żele można aplikować samemu i nie ma ryzyka ich przedawkowania; standardowa aplikacja to dwa lub trzy użycia dziennie, gdzie blizny smaruje się cienką warstwą maści. Jednocześnie można stosować też inne sposoby na pozbycie się blizn, na przykład specjalnych plastrów i opatrunków.

Jak działają maści?

Przy usuwaniu blizn ważny jest nie tylko końcowy efekt, ale też wiedza o tym, jak działają stosowane maści i czy nie trzeba używać również dodatkowych środków – na przykład przeciwzapalnych lub antybakteryjnych.

Aplikowanie na skórę różnych preparatów takich jak kremy i balsamy ma działanie dwutorowe. Z jednej strony maść na blizny poprzez zawartość witamin A, D i E zmiękcza twardą, przerośniętą tkankę skórną, z drugiej natomiast dzięki witaminie C regeneruje i pobudza pobudza komórki do większej aktywności, w wyniku czego skóra staje się luźniejsza, bardziej elastyczna i z miesiąca na miesiąc jaśniejsza.

Przy regularnej kuracji rozpoczętej bezpośrednio po zagojeniu się ran, można usunąć blizny niemalże całkowicie, pozostawiając jedynie ledwie widoczny jaśniejszy ślad na skórze.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/pozbycie-sie-blizn-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/pozbycie-sie-blizn-420x280.jpgBeauty WomenUrodablizny,maść,witaminy,zdrowiePozbycie się nieprzyjemnie wyglądających blizn, które nie dodają uroku, a jedynie szpecą, może być procesem trudnym i w wielu przypadkach bardzo skomplikowanym. Nie jest to jednak całkowicie niemożliwe, zaś w przypadku małych blizn lub przebarwień powstających w wyniku źle zaleczonego trądziku w większości sytuacji wystarczą zwykłe maści i kremy. Są do...