masaz

Naturalnym zjawiskiem jest starzenie się skóry po 25 roku życia, wtedy pod skórą maleje ilość kwasu hialuronowego, a kolagen i elastyna przestają podtrzymywać skórę. W tym miejscu skóra zaczyna się zapadać, czyli pojawia się zmarszczka. Oprócz standardowej pielęgnacji twarzy używając kremu, można wykonać masaż twarzy.

Masaż twarzy? Jakie będą efekty?

Masaż twarzy nie tylko ułatwia wchłanianie się kosmetyków, ale także poprawia krążenie krwi i limfy oraz poprawia koloryt skóry. Mięśnie twarzy mogą być nadmiernie napięte, dlatego mogą powodować zmarszczki. Rozluźnienie mięśni poprzez masaż sprawi, że skóra wygładzi się i zyska młodszy wygląd. Ponadto masaż twarzy pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny, które jak już wiadomo, są odpowiedzialne za napięcie i elastyczność skóry. Jeżeli masaż będzie wykonywany regularnie, zmarszczki nie tylko zmniejszą się, ale również zapobiega to powstawaniu nowych. Masaż twarzy jest nie tylko sposobem na ujędrnienie skóry, ale także elementem codziennego relaksu i rozluźnienia, którego często brakuje w codziennym życiu.

Jak zabrać się do masażu twarzy?

Masaż może być wykonywany w domu, po uprzednim demakijażu twarzy. Następnie aplikuje się krem, dobrany do rodzaju skóry, najlepiej przeciwzmarszczkowy np. Eucerin hyauluron filler, Synchlorine, Vivhy Neovadiol. Masaż rozpoczyna się od brody, ust w kierunku skroni ruchami głaszczącymi. Nos masujemy od czubka aż do przestrzeni między brwiami, a czoło od środka do skroni. Używamy głównie palca serdecznego, środkowego i wskazującego. Nie należy wykonywać ruchów zbyt intensywnych, wystarczy lekkie głaskanie, rozcieranie i delikatne oklepywanie. Podczas masażu najlepiej skoncentrować się na miejscach, w których powstają zmarszczki, lecz nie należy omijać pozostałych części twarzy i szyi.

Zaleca się wykonywanie masażu twarzy codziennie, rano lub wieczorem najlepiej przy użyciu ulubionego i sprawdzonego kosmetyku. Masaż może być również wykonany w salonie kosmetycznym- ręcznie lub przy użyciu specjalnego sprzętu. Zabiegi te również przynoszą dobre efekty, lecz masaż wykonany samodzielnie powinien być nieodłącznym elementem codziennej pielęgnacji. Dzięki temu efekty będą długotrwałe. Przeciwwskazaniem do masażu twarzy jest opryszczka, trądzik lub liszaje, a także gorączka i powiększone węzły chłonne.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/06/eucerin-hyauluron-filler-1200x756.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/06/eucerin-hyauluron-filler-420x264.jpgBeauty WomenUrodamasaż,uroda,zmarszczkiNaturalnym zjawiskiem jest starzenie się skóry po 25 roku życia, wtedy pod skórą maleje ilość kwasu hialuronowego, a kolagen i elastyna przestają podtrzymywać skórę. W tym miejscu skóra zaczyna się zapadać, czyli pojawia się zmarszczka. Oprócz standardowej pielęgnacji twarzy używając kremu, można wykonać masaż twarzy. Masaż twarzy? Jakie będą efekty? Masaż...