cellulit

Nieestetycznie wyglądająca tkanka skórna przypominającą skórkę pomarańczową to problem, który spędza sen z powiek wciąż rosnącej grupie społeczeństwa. Cellulit to zdaniem specjalistów z branży kosmetycznej „choroba” dwudziestego pierwszego wieku, z którą walka wymaga olbrzymiej dawki cierpliwości oraz samozaparcia.

Co to jest cellulit i jak powstaje?

Cellulit znany w branży medycznej pod nazwą lipodystrofia to efekt nieprawidłowo rozmieszczonej tkanki skórnej. Nierówna i pełna fałd skóra, przypominająca owoc pomarańczy, to nic innego jak obrzękowo-włókniste zmiany tkanki podskórnej. Objawem lipodystrofii jest pojawienie się nieestetycznie wyglądających guzków oraz zgrubień. Na tego rodzaju zmiany narażone są najczęściej okolice ud, bioder, kolan, pośladków oraz ramion.

Cellulit dotyka w pierwszej kolejności zarówno młode jak również dojrzale kobiety i zdaniem naukowców jest wywoływany przez zbyt wysoki poziom estrogenu w ich organizmie. Nie jest to jednak jednostka chorobowa wymagająca ingerencji lekarskiej i zastosowania środków farmakologicznych, a oględnie mówiąc defekt kosmetyczny.

Zmiany o charakterze lipodystroficznym pojawiają się w przypadku kiedy masa tkanki tłuszczowej zwiększą się, a jej złogi zlokalizowane w obrębie włókien kolagenowych przeciskają się przez włókna skórne. W efekcie tego procesu na skórze pojawiają się widoczne gołym okiem wybrzuszenia, które z czasem zmieniają się w duże grudki bądź zgrubienia.

Oprócz zmian hormonalnych w zakresie poziomu estrogenu pojawienie się cellulitu może mieć również podłoże genetyczne. Tworzeniu się pomarańczowej skórki sprzyja również dieta obfita w węglowodany, starzenie się organizmu, odwodnienie bądź zatrzymanie nadmiaru płynów w organizmie. Jeszcze do niedawna cellulit był kojarzony jako efekt uboczny nadwagi. Dziś przeprowadzone badania wskazują, że na tego rodzaju przypadłość cierpią również szczupłe kobiety, u których efekt zmian skórnych jest jedynie mniej widoczny w porównaniu do osób otyłych. W przypadku redukcji masy ciała będącej efektem drakońskiej diety, zamiast uzyskać poprawę wyglądu skóry można jeszcze bardziej uwidocznić jej zmiany będące efektem fipodystrofii.

Jak walczyć z cellulitem?

Niestety pozbycie się zmian skórnych wywołanych przez lipodystrofię jest dość trudnym i wymagającym samozaparcia procesem. Już po pojawieniu się pierwszych oznak cellulitu należy koniecznie sięgnąć po dostępne na rynku preparaty kosmetyczne, polecane do stosowania przy tego rodzaju zmianach skórnych. W większości przypadków ich formuła bazuje na wykorzystaniu naturalnie pozyskiwanych składników, które przyspieszają spalanie się tkanki tłuszczowej, zmniejszają obrzęki i poprawiają krążenie krwi. Należą do nich między innymi teofilina, guarana, retinol, karnityna, oraz kofeina. Oprócz regularnego stosowania kosmetyków trzeba również zmienić dotychczasowy tryb życia. Jak potwierdzają badania kliniczne stosowanie preparatów kosmetycznych, odpowiednio zbilansowana dieta oraz wysiłek fizyczny to wymagający czasu, ale skuteczny sposób na walkę z efektem skórki pomarańczowej.

Dodatkowo warto regularnie poddawać się masażom, które pomagają w bezinwazyjnym zmniejszeniu ilości tkanki tłuszczowej, korzystnie wpływają na układ limfatyczny i w wyraźny sposób poprawiają kondycję naskórka. Już po kilku zabiegach widać pierwsze efekty w postaci zmniejszenia się wagi i zdecydowanej poprawy wyglądu skóry. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą salonu May Thai – Masaż Tajski.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/04/cellulit.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/04/cellulit-420x269.jpgBeauty WomenUrodacellulit,kobieta,masaż,urodaNieestetycznie wyglądająca tkanka skórna przypominającą skórkę pomarańczową to problem, który spędza sen z powiek wciąż rosnącej grupie społeczeństwa. Cellulit to zdaniem specjalistów z branży kosmetycznej „choroba” dwudziestego pierwszego wieku, z którą walka wymaga olbrzymiej dawki cierpliwości oraz samozaparcia. Co to jest cellulit i jak powstaje? Cellulit znany w branży medycznej pod...