buty

Obuwie sneakers to nic innego jak popularne na całym świecie obuwie sportowe. Nazwa sneakers bierze się od angielskiego słowa sneak – czyli skradać się i ściśle wiąże się z gumową, miekką podeszwą pozwalającą na ciche poruszanie. O ile w początkach swego istnienia sneakersy były powiązane głównie ze światem sportu, o tyle teraz ich popularność przeniosła się w każdą praktycznie dziedzinę naszego życia.

Markowe buty sportowe sneakers zaczęły powstawać pod pierwszym znanym do dziś brandem w roku 1892. Produkcję rozpoczęła firma Keds obecna na rynku amerykańskim do dziś dzień. Ich najnowsza linia kolorowych tenisówek powstała we współpracy z amerykańską piosenkarką, Taylor Swift.

Sneakersy marki Adidas i Puma

Obuwie markowe na naszym kontynencie rozpoczyna się historią dwóch braci, Adolfa i Rudolfa Dasslerów. Młodszy z braci, Adolf, zajmował się swoimi dwoma pasjami – butami i piłką nożną. W roku 1920 udało mu się połączyć te pasje i tak, w małym warsztacie na terenie matczynej pralni, powstały pierwsze buty do piłki nożnej. Adolf Dasller tworzył w tym czasie również buty do uprawiania innych dyscyplin, między innymi biegów i tenisa. Wszystkie modele powstawały w ścisłej współpracy ze sportowcami, ich trenerami oraz lekarzami. Warsztat powoli zaczął przekształcać się w małą fabrykę. Po czterech latach do Adolfa dołączył starszy z braci, Rudolf, i razem uruchamiają Fabrykę Obuwia Braci Dassler. Zakład w pierwszym okresie zatrudniał 12 osób, wśród których większość to rodzina braci, i był w stanie wyprodukować 50 sztuk butów dziennie. Od początku bracia dzielili się zadaniami. Adolf produkował i projektował nowe modele butów, a Rudolf zajmował się pozostałymi aspektami działalności zakładu. Interes rozwijał się znakomicie. Do tego stopnia, że biegacz Jesse Owens, zdobywca czterech złotych medali podczas olimpiady w Berlinie w 1936 roku, zdobywał je właśnie w obuwiu produkcji braci Dasler’wó.

Kultowy model: adidas Gazelle BB5264
Źródło: https://retrokicks.pl/product-pol-1411-adidas-Gazelle-BB5264.html

Niestety nie wszystko układało się tak znakomicie jak wskazywałaby na to kondycja firmy. Pomiędzy braćmi latami narastał konflikt, którego kulminacją było podzielenie zakładu na dwie połowy. Młodszy z braci utworzył firmę Addas a starszy firmę Ruda. Zapewne na skutek działania marketingowców, pierwotne nazwy zostały zmieniona później na Adidas i Puma. Zakłady produkcyjne braci zostały umieszczone po dwóch brzegach rzeki Aurach, a ich konflikt zaczął dotyczyć praktycznie całego miasteczka. Pomimo odmiennych talentów obu braciom udało się stworzyć potężne i działające po dziś dzień firmy, którch znaki firmowe rozpoznawane są na całym świecie. Produkcja samego obuwia sportowego szybko zamieniła się w produkcję całej gamy ubiorów i akcesoriów sportowych.

Ikona kolorowych snakersów od Adidasa: adidas Stan Smith adicolor S80247

Sneakersy dziś

Dziś produkty takie jak buty adidas originals męskie, damskie, czy młodzieżowe, dostępne są praktycznie dla każdego. To ważne, bo obuwie tego typu już dawno przestało być kojarzone tylko i wyłącznie ze światem sportu. Do ubioru codziennego sneakersy weszły prawdopodobnie przez premierę filmu Buntownik Bez Powodu, którego główny bohater w jednej ze scen miał na nogach właśnie takie obuwie. W kolejnych latach ich popularność stale rosła. Stało się tak zapewne przez wielomilionowe kampanie reklamowe marek produkujących sportowe obuwie. Nakłady na reklamę i udział w nich gwiazd świata sportu i muzyki sprawiły, że zwykłe tenisówki zaczęły pojawiać się nie tylko w codziennych stylizacjach, ale również na wybiegach pokazów mody.

Mocno promowane przez Adidasa w ostatnim czasie: Tubular Shadow W BB8869
Z https://retrokicks.pl/pol_m_DAMSKIE_adidas-originals-175.html

Gdzie kupić modne sneakersy

Szukając obuwia adidas originals czyli popularne sneakersy adidas, najlepiej skorzystać z oferty sklepów internetowych. Ich oferta jest znacznie bardziej rozbudowana w porównaniu ze sklepami stacjonarnymi, a co chyba jeszcze ważniejsze – w sklepach internetowych jest zazwyczaj taniej. Szukając sklepu można się posłużyć popularną wyszukiwarką i hasłem takim jak buty sneakers. https://retrokicks.pl/ – to oczywiście jeden w wielu sklepów internetowych, w których można znaleźć buty adidas originals albo przeznaczone specjalnie dla pań adidas sneakers damskie, jednak warto zwrócić na niego uwagę ze względu na spory asortyment i bardzo konkurencyjne ceny. Oferty poszczególnych sklepów różnią się od siebie, warto zatem dokładnie przyjrzeć się cenom i warunkom dostawy, tak aby nasze buty lifestyle były nie tylko pięknym, ale i udanym zakupem.

Na deser: król wśród snakersów adidasa: Superstar 80’s

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/04/markowe-buty-sportowe-snakers.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/04/markowe-buty-sportowe-snakers-420x280.jpgBeauty WomenModabuty,modaObuwie sneakers to nic innego jak popularne na całym świecie obuwie sportowe. Nazwa sneakers bierze się od angielskiego słowa sneak - czyli skradać się i ściśle wiąże się z gumową, miekką podeszwą pozwalającą na ciche poruszanie. O ile w początkach swego istnienia sneakersy były powiązane głównie ze światem sportu,...