tradzik

Uruchomienie małej firmy jest niewątpliwie dużym przedsięwzięciem, ale na szczęście jest to coś, co jest w zasięgu ręki każdego, kto ma dobry pomysł, silną etykę pracy i dobry zestaw zasobów

Uruchomienie małej firmy jest niewątpliwie dużym przedsięwzięciem, ale na szczęście jest to coś, co jest w zasięgu ręki każdego, kto ma dobry pomysł, silną etykę pracy i dobry zestaw zasobów. Rozpoczęcie działalności obejmuje przemyślenie koncepcji biznesowej, napisanie biznes planu, zrozumienie strony finansowej przedsięwzięcia, a wreszcie wprowadzanie na rynek i uruchomienie.

Po pierwsze zdefiniuj swoje cele

Czy chcesz osiągnąć niezależność finansową, sprzedając swoją firmę osobie, która da Ci najlepszą ofertę? Czy chcesz czegoś małego i zrównoważonego, pragniesz robić to, co kochasz i mieć z tego stały dochód? To sprawy, które musisz ustalić na samym początku.

Następnie upewnij się, że masz dobry pomysł. Może chciałbyś sprzedawać produkt, który zawsze chciałeś wytwarzać, a może wiesz, na jaką usługę z pewnością byłoby zapotrzebowanie? Pomocne może być spotkanie inteligentnymi i twórczymi osobami, podczas sesji burzy mózgów. Zacznij od prostego pytania, na przykład: „Co mamy robić?” Idea nie polega na stworzeniu biznes planu, tylko  wygenerowania potencjalnych pomysłów. Wiele z tych pomysłów będzie nieudanych, ale może pojawić się kilka, które mają realny potencjał.

Rozważ swoje talenty, doświadczenie i wiedzę przy wyborze koncepcji. Jeśli masz określony zestaw umiejętności lub talent, zastanów się, jak te zasoby można zastosować w celu zaspokojenia pewnego rodzaju potrzeb rynkowych. Łączenie umiejętności i wiedzy z zapotrzebowaniem rynku zwiększa szanse na pomyślny pomysł na biznes.

Utwórz nazwę roboczą

Możesz to zrobić jeszcze zanim będziesz miał ugruntowany pomysł na biznes i jeśli ta nazwa jest chwytliwa, może się okazać, że pomaga zdefiniować pomysł na biznes. Podczas gdy Twój plan rośnie w siłę, a sprawy zaczynają się kształtować, idealna nazwa może wyklarować się sama. Utwórz nazwę, której możesz użyć podczas planowania i nie wahaj się zmienić jej później.

Zdefiniuj swój zespół. Czy chcesz działać w pojedynkę, czy wolałbyś poprosić o pomoc jednego lub dwóch zaufanych przyjaciół? Dwie osoby razem mogą często tworzyć coś, co jest bardziej wartościowe, niż suma dwóch oddzielnych części.

Przeanalizuj swoje finanse. Sprawozdanie finansowe przekłada Twoje plany marketingowe i operacyjne na liczby – zyski i przepływy pieniężne. Określają ile pieniędzy potrzebujesz i ile możesz zarobić.  Jak początkowo zamierzasz finansować swoją firmę? Czy dysponujesz oszczędnościami? Czy planujesz wziąć pożyczkę w banku? Możesz również ubiegać się o fundusze unijne. Poznańska firma AMBiznes może okazać się pomocna w tej kwestii – od wielu lat skutecznie wspiera przedsiębiorstwa w kwestii pozyskiwania dofinansowań unijnych. Odwiedź stronę internetową www.ambiznes.pl i sprawdź szczegóły oferty.

Pamiętaj, nie poddawaj się, jeśli w początkowym stadium tworzenia firmy napotkasz na niespodziewane trudności. Jeśli wiesz, że masz świetny pomysł na biznes, dąż do jego realizacji, a na pewno nie pożałujesz tej decyzji. Powodzenia!

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/10/redukcja-tradziku-ipl.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/10/redukcja-tradziku-ipl-420x336.jpgBeauty WomenLifestylebiznes,lifestyleUruchomienie małej firmy jest niewątpliwie dużym przedsięwzięciem, ale na szczęście jest to coś, co jest w zasięgu ręki każdego, kto ma dobry pomysł, silną etykę pracy i dobry zestaw zasobów Uruchomienie małej firmy jest niewątpliwie dużym przedsięwzięciem, ale na szczęście jest to coś, co jest w zasięgu ręki każdego, kto...