malowanie

Raz na jakiś czas warto przemalować ściany w naszym mieszkaniu, dzięki czemu pomieszczenia nabierają świeżości. Do tej czynności nie musimy zatrudniać ekipy fachowców, jeśli zastosujemy się do poniższych wytycznych, będziemy w stanie pomalować ściany samodzielnie, otrzymując pożądany efekt.

Przygotowanie powierzchni

Aby farba trzymała się ścian musimy najpierw sprawdzić, czy jej powierzchnia nie wymaga gruntowania. Jeśli zauważymy nawet niewielkie dziury, przed rozpoczęciem pracy należy je wypełnić odpowiednim preparatem. Następnie, trzeba umyć ściany na całej powierzchni za pomocą wody z mydłem, dopiero jak wszystko wyschnie, możemy rozpocząć pracę.

Wybór farby i akcesoriów

Jeśli zmieniamy kolor na jaśniejszy, na początku powinniśmy pokryć ściany warstwą białej farby, dzięki czemu unikniemy prześwitów. Dobierając odpowiednią barwę, można optycznie zmniejszyć lub zwiększyć pomieszczenie, ciekawe porady na ten temat znajdziemy na portalu wkreceniwdom.com.pl Do malowania ścian lepiej nada się wałek, warto jednak zaopatrzyć się również w płaski pędzel, idealny do trudno dostępnych miejsc.

Malowanie krok po kroku

W pomieszczeniu, w którym będziemy malować, powinna panować odpowiednia wilgotność, utrzymująca się na poziomie 60%. W przeciwnym wypadku farba będzie zbyt szybko wysychać. Nawet jeśli używamy gotowej mieszanki i tak po jej otwarciu należy intensywnie wymieszać emulsję, farbę przeznaczoną na pierwszą warstwę można delikatnie rozcieńczyć wodą. Malowanie zawsze należy rozpocząć od sufitu, od strony okna, co zmniejszy widoczność ewentualnych smug. Natomiast w przypadku ścian malowanie rozpoczynamy od pokrycia kątów pokoju, lin granicznych z sufitem, a także powierzchni za kaloryferem czy wokół kontaktów. Wałek powinien być obficie pokryty farbą, należy manewrować nim delikatnie, unikając zbyt mocnego dociskania do ściany. W trakcie nakładania poszczególnych warstw należy się spieszyć, odpoczynek robimy dopiero po ukończeniu warstwy, w przeciwnym wypadku farba zdąży zaschnąć i pojawią się wówczas nieestetyczne smugi.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/06/malowanie-1200x803.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/06/malowanie-420x281.jpgBeauty WomenLifestyledom,malowanie,pokójRaz na jakiś czas warto przemalować ściany w naszym mieszkaniu, dzięki czemu pomieszczenia nabierają świeżości. Do tej czynności nie musimy zatrudniać ekipy fachowców, jeśli zastosujemy się do poniższych wytycznych, będziemy w stanie pomalować ściany samodzielnie, otrzymując pożądany efekt. Przygotowanie powierzchni Aby farba trzymała się ścian musimy najpierw sprawdzić, czy jej powierzchnia...