Każdego dnia gubimy około 100-150 włosów. Zjawisko to należy do naturalnych, bowiem w miejscu wypadających włosów pojawiają się nowe. Jeśli jednak zauważysz, że na szczotce, w wannie po umyciu, na ubraniach jest ich znacznie więcej, niż zazwyczaj, pora rozpocząć kurację, bowiem wypadanie włosów można wyleczyć.

Podobnie jak w innych odstępach od normy, tak i na wypadanie włosów mają wpływ zmiany hormonalne. Wypadanie włosów można często zaobserwować w okresie ciąży czy menopauzy oraz wówczas, kiedy w naszym ciele dochodzi do burzy hormonów.
Wypadanie włosów może być również następstwem zbyt intensywnego eksponowania głowy na silne promienie słoneczne, zatem może okazać się, ze nasz uroczy urlop spędzony na jednej z gorących wysp nie skończy się tak wspaniale dla naszych włosów, które mogą intensywnie wypadać. Podobnie rzecz się ma ze zbyt niską temperaturą, której włosy także nie lubią.

Jak zaradzić problemowi?

Kiedy zauważysz, że ilość wypadających włosów jest znacznie większa niż do tej pory, warto skonsultować się z dermatologiem, który zaleci odpowiednią kurację. Wyleczenie mieszków włosowych sprawi, że nowe włosy odrosną zdrowe i nie będą wypadać.
Wzmocnienie włosów można rozpocząć także od przeprowadzenia kuracji domowej. Decydując się na ten krok należy zmienić swoją dietę, zakupić w aptece odpowiednie witaminy i zioła.

W walce z wypadaniem włosów zaleca się spożywanie witaminy H- biotyny, cynku, wyciągu ze skrzypu polnego. Zdecydować można się również na preparaty mieszane, w których składzie znajdują się składniki skutecznie radzące sobie z problemem wypadania włosów.
Polecić można tu LOXON 5% (minoxidilum) firmy sanofi-synthelabo. Preparat ten zawiera 60 ml płynu, który skutecznie radzi sobie z wypadaniem włosów.
W skórę włosów wcierać można również płyn Piloxidil. Efekty jego stosowania widoczne są już po pierwszym miesiącu jego stosowania. Włosy stają się gęstsze i zdrowsze.

Z domowych sposobów polecić można natomiast mieszankę wzmacniającą cebulki włosów. Przygotowany roztwór należy wcierać w skórę głowy każdego dnia.
Do jego przygotowania potrzebne są następujące składniki:
0,5 litra czystego spirytusu 90%,
50 g liści bukszpanu,
50 g liści nasturcji,
50 g liści pokrzywy.
Liście roślin należy posiekać na drobne kawałki, zalać alkoholem, odstawić na dwa tygodnie. Po tym czasie nalewkę należy przefiltrować, przelać do naczynia, stosować każdego dnia wcierając preparat w skórę głowy.

W walce z wypadającymi włosami radzi sobie również olejek rycynowy, który także można wcierać w skórę głowy każdego dnia.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/08/włosy.pnghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/08/włosy-420x307.pngBeauty WomenZdrowiełysienie,włosy,wypadanie włosów,zdrowieKażdego dnia gubimy około 100-150 włosów. Zjawisko to należy do naturalnych, bowiem w miejscu wypadających włosów pojawiają się nowe. Jeśli jednak zauważysz, że na szczotce, w wannie po umyciu, na ubraniach jest ich znacznie więcej, niż zazwyczaj, pora rozpocząć kurację, bowiem wypadanie włosów można wyleczyć. Podobnie jak w innych odstępach...