kaszel

Przewlekła choroba czy też wypadek potrafią doprowadzić człowieka do takiego stopnia pogorszenia się jego zdrowia fizycznego, że większość dnia lub jego całość będzie zmuszony pozostać w łóżku. Opieka nad chorym nie jest łatwa, ale często stanowi przykrą konieczność dnia codziennego. Warto podjąć każde działanie, które ułatwiłoby opiekunowi oraz jego podopiecznemu funkcjonowanie w tak mało komfortowej sytuacji. Łóżka dla chorych są bardzo popularnym rozwiązaniem, gdyż zapobiegają powstawaniu odleżyn oraz pozwalają sprawniej wykonywać przy chorym rozmaite czynności pielęgnacyjne, takie jak przebieranie lub mycie. Powstaje jednak dylemat, czy bardziej opłaci się takie kupić, a może lepiej wypożyczyć?

Inwestycja w niezbędny sprzęt

Warto wiedzieć, iż NFZ nie refunduje zakupu tego typu wyposażenia. Można postarać się co najwyżej o wniosek na zaopatrzenie w materac przeciwodleżynowy, który musi wystawić lekarz. Łóżka dla chorych są ogromnym wydatkiem i nie każdego będzie na takie stać, zwłaszcza, że opieka nad przewlekle chorym niesie ze sobą spore obciążenie finansowe. Trzeba bowiem regularnie wykupywać niezbędne lekarstwa, a także nierzadko pojawia się potrzeba pójścia z podopiecznym na wizytę prywatną do specjalisty. Ponadto, gdy mebel nie będzie już potrzebny, to może pojawić się problem z odsprzedaniem go. Będzie w tej sytuacji tylko niepotrzebnie zajmować miejsce. Łóżka dla chorych posiadają 3 różne klasy: ekonomiczną, standardową i premium. Dobranie odpowiedniego wiąże się ściśle z rodzajem choroby podopiecznego, najlepiej więc, by w tym przypadku doradzał lekarz lub fizjoterapeuta. Jeżeli dolegliwości się nasilą, może się to wiązać z koniecznością kupna kolejnego łóżka, innej klasy.

Wynajmowanie to nic złego

W przypadku bardzo niskiego budżetu lepiej zdecydować się na wynajem. Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych to miejsce, gdzie warto się udać, by poznać wysokość opłat za zabranie mebla do swojego domu. Łatwiej będzie płacić co miesiąc stały abonament niż wydać jednorazowo ogromną kwotę. Posiadanie niewielkiej ilości pieniędzy nie jest wstydem, a ich deficyt nierzadko zmusza do oszczędzania na wszystkim. Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych jest również dobrym wyborem w przypadku, gdy mebel nie będzie potrzebny przez bardzo długi czas, bo na przykład choroba powoli się cofa i podopieczny ma szansę w ciągu kilku miesięcy odzyskać sprawność. Można także w trakcie użytkowania zdecydować się na wynajem innego modelu, bardziej lub mniej zaawansowanego, w zależności od zmieniającego się stanu zdrowia chorego. Jest to zdecydowanie jeden z największych atutów takiego rozwiązania. Większość wypożyczalni oferuje możliwość wykupienia łóżka w trakcie wynajmu, jeżeli zajdzie taka konieczność. Duża część z nich proponuje dowóz oraz montaż mebla, co będzie szczególnie przydatne, jeżeli opiekun nie może osobiście go odebrać, a także nie posiada wystarczających umiejętności do samodzielnego złożenia łóżka.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/inhalacje-na-kaszel-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/inhalacje-na-kaszel-420x280.jpgBeauty WomenZdrowiełóżko,medycyna,zdrowiePrzewlekła choroba czy też wypadek potrafią doprowadzić człowieka do takiego stopnia pogorszenia się jego zdrowia fizycznego, że większość dnia lub jego całość będzie zmuszony pozostać w łóżku. Opieka nad chorym nie jest łatwa, ale często stanowi przykrą konieczność dnia codziennego. Warto podjąć każde działanie, które ułatwiłoby opiekunowi oraz jego...