ręcznik dla dziewczynki

Jeśli w naszym domu planujemy urządzić osobną łazienkę dla małej dziewczynki, warto dłużej zastanowić się nad jej wyposażeniem. Zwróćmy uwagę, aby pomieszczenie to było zarówno funkcjonalne, jak i wpasowało się w gust dziecka. W jaki sposób urządzić łazienkę dla małej dziewczynki?

Łazienka atrakcyjna dla dziewczynki

Aby uczynić z łazienki atrakcyjne dla naszego dziecka pomieszczenie, wystarczy zastosować w jej aranżacji kilka prostych trików. Nie potrzebujemy bowiem gruntownego remontu, aby dziewczynka była zadowolona z własnej łazienki. Kluczem do sukcesu jest zastosowanie odpowiednich dodatków, które przypadną do gustu naszemu dziecku. Na rynku jest ich całe mnóstwo – od zasłon do wanny z wizerunkiem bajkowej postaci, przez kolorowe dywaniki, aż po zabawne dozowniki mydła i różnorodne zabawki. Te ostatnie mogą przekonać nasze dziecko, że kąpiel nie jest uciążliwym i nudnym obowiązkiem, a wspaniałą codzienną zabawą. W sklepach znajdziemy wiele różnych zabawek do kąpieli dla dzieci. Niektóre z nich wydają dźwięki, a inne świecą w ciemności. Wystarczy odrobina wyobraźni, a codzienna higiena malucha stanie się prawdziwą przyjemnością zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. Aby stworzyć bajkowy klimat, możemy w łazience dla dziewczynki zastosować kolorowe światła, które będzie można z łatwością zmieniać podczas kąpieli. Dzięki temu będzie ona mogła wybrać swój ulubiony na dany moment kolor. Jest to dodatkowa atrakcja, szczególnie dla dzieci, które niezbyt lubią codzienną pielęgnację.

Ręcznik dla dziewczynki – jaki najlepszy?

Elementem wystroju łazienki są również ręczniki. Należy pamiętać, że dziecko, podobnie jak dorośli, potrzebuje zarówno ręcznika do całego ciała, jak i ręcznika do wycierania twarzy oraz do osuszania rąk. Ręcznik dla dziewczynki powinien mieć rozmiar przynajmniej 70×140 cm. Będzie można nim spokojnie owinąć dziecko, nie martwiąc się, że po kąpieli nadmiernie się wyziębi. Ręcznik dla dziewczynki powinien także podobać się jej samej. Najlepiej, aby samodzielnie wybrała wzór, jaki będzie widniał na jej ręczniku. Jedno dziecko lubi zwierzątka, inne postacie z bajek – nie ma sensu w tej kwestii nic narzucać maluchowi. Jako rodzice powinniśmy jednak zadbać o to, aby ręcznik naszego dziecka dobrze pochłaniał wodę, a także był miękki i puszysty. Pamiętajmy o częstej wymianie ręczników, ponieważ w wilgotnym pomieszczeniu na tego typu przedmiotach gromadzi się bardzo wiele drobnoustrojów.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2021/03/ręcznik-dla-dziewczynki-640.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2021/03/ręcznik-dla-dziewczynki-640-420x313.jpgBeauty WomenLifestyledesign,dom,łazienkaJeśli w naszym domu planujemy urządzić osobną łazienkę dla małej dziewczynki, warto dłużej zastanowić się nad jej wyposażeniem. Zwróćmy uwagę, aby pomieszczenie to było zarówno funkcjonalne, jak i wpasowało się w gust dziecka. W jaki sposób urządzić łazienkę dla małej dziewczynki? Łazienka atrakcyjna dla dziewczynki Aby uczynić z łazienki atrakcyjne dla...