kobieta

Chociaż przed okresem zimowym wiele kobiet nie myśli o utrzymaniu perfekcyjnie gładkiej skóry, to tak naprawdę jest to najlepszy moment by zdecydować się na depilację laserową. Zabiegi lepiej bowiem przeprowadzać zimą, gdyż skóra musi być wtedy chroniona przed promieniami słonecznymi. Niektórzy nie decydują się jednak na tę metodę, nie wierząc w jej efekty bądź po prostu nie chcąc wydawać tak dużych pieniędzy. Zostają przy tradycyjnej depilacji. Która opcja jest lepsza dla skóry?

Tradycyjnie czy laserowo?

Prawdą jest, że depilacja laserowa to obecnie jedyny sposób na to, by na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia. Wiele osób twierdzi, że tradycyjna depilacja osłabia włos i cebulkę. Niestety nawet po długim czasie korzystania z depilatora bądź wosku, nie przyczynia się to do trwałego usunięcia włosów. Co więcej – ma to raczej negatywny skutek, gdyż osłabione włosy napotykają na barierę nie do przebicia (skórę) i przyczyniają się do powstawania tak zwanych wrastających włosów, które oszpecają skórę a nawet powodują trwałe blizny. Oczywiście możemy zapobiegać wrastającym włoskom pamiętając o peelingu przed depilacją oraz dokładnych oględzinach nóg, pach czy okolic bikini.

Z kolei depilacja laserowa leczy zapalenie mieszków włosowych, które mogły powstać podczas tradycyjnych sposobów pozbywania się niechcianych włosów. Ponadto za pomocą silnej wiązki światła niszczy cebulki na stałe, powodując, że włosy nie odrastają. Oczywiście potrzeba do tego wielu zabiegów (od czterech do ośmiu), a także profesjonalnej obsługi kosmetycznej, która dobrze zajmie się naszym problemem. Warto także zaznaczyć, iż laser laserowi nierówny, dlatego nie każdy ma tak samo dobre działanie i może wymagać od nas większej ilości wizyt.

Depilacja – cena

Z pewnością ogromną zaletą tradycyjnej depilacji jest jej cena. Wymaga od nas jedynie zakupu depilatora, co może kosztować jednorazowo od stu do dwustu złotych, bądź korzystania z kremów depilacyjnych czy wosków, co również nie należy do wyjątkowo drogich metod.

Cena depilacji laserowej nie jest już tak niska. W zależności od gabinetu kosmetycznego oraz oczywiście partii ciała poddawanej zabiegowi może on kosztować od stu do trzystu złotych za wizytę. Jak wspominaliśmy wyżej, wizyt może być nawet osiem – w zależności od siły sprzętu, ale także kondycji naszych włosów. Dlatego jeśli decydujemy się na depilację laserową musimy pogodzić się z tym, iż jest to dość kosztowny zabieg. Pamiętajmy jednak, iż te pieniądze wydajemy jednorazowo, gdyż włosy po tego typu kuracji nie odrastają. Jedynym wydatkiem po serii zabiegów może być tak zwany zabieg przypominający, który wykonujemy zwykle po roku lub dwóch, by ostatecznie zniszczyć „niedobitki”.

Jak zatem widać, obie metody mają swoje wady i zalety. Jednak depilacja laserowa, przez wzgląd na swoją trwałość i możliwości leczenia skóry, wydaje się dużo bardziej korzystna dla osób, które marzą o pozbyciu się owłosienia na stałe.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/07/estetyczna-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/07/estetyczna-420x280.jpgBeauty WomenZdrowiedepilacja,kobieta,urodaChociaż przed okresem zimowym wiele kobiet nie myśli o utrzymaniu perfekcyjnie gładkiej skóry, to tak naprawdę jest to najlepszy moment by zdecydować się na depilację laserową. Zabiegi lepiej bowiem przeprowadzać zimą, gdyż skóra musi być wtedy chroniona przed promieniami słonecznymi. Niektórzy nie decydują się jednak na tę metodę, nie...