sportowiec

Karnet na siłownię kupiony, plan treningowy wybrany, więc teraz czas na ciężką pracę. Chcesz zbudować masę mięśniową i zwiększyć siłę, dlatego rozważasz kupno suplementów, które by Ci w tym pomogły. Dowiedz się, czy to rzeczywiście dobra droga i jakie produkty warto polecić na początku przygody ze sportami siłowymi.

Bez diety ani rusz

Warunkiem koniecznym skutecznego budowania masy i siły mięśni w dłuższej perspektywie czasowej jest połączenie treningu oporowego z dietą. Te dwa elementy powinny być kluczowe dla każdego, kto chce osiągać dobre wyniki na siłowni. A co z suplementami? Niektóre z nich rzeczywiście działają i mogą być korzystne również dla początkujących, jednak trzeba pamiętać, że stanowią tylko niewielkie wsparcie. Bywają pomocne, ale z pewnością nie decydują o tym, jakie rezultaty się wypracowuje. Przeanalizujmy wobec tego, które suplementy są warte uwagi.

Suplementy dla początkujących

Odżywka białkowa

Przeglądając forum sportowe SFD, wielokrotnie można się natknąć na tematy poświęcone odżywkom białkowym. Produkt ten nie bez przyczyny cieszy się dużą popularnością – dzięki niemu można bowiem uzupełnić braki protein w diecie, które najczęściej wynikają z braku czasu lub warunków na przygotowanie pełnowartościowego posiłku. W takim przypadku odżywka białkowa okazuje się ostatnią deską ratunku, z której zdecydowanie warto skorzystać. Niski koszt zakupu i wysoka jakość produktu powodują, że odżywki białkowe są stosowane przez wiele osób ćwiczących na siłowni.

Beta-alanina

Beta-alanina dodaje mięśniom energii, pobudza je do intensywniejszej i wydajniejszej pracy, a także poprawia parametry siłowe i kondycyjne w trakcie treningu. Jej niewątpliwie korzystną właściwością jest wsparcie procesów odbudowy komórek mięśniowych, co sprzyja lepszym efektom sylwetkowym. Beta-alaninę zaleca się przed treningiem, żeby w jego trakcie móc dać z siebie jeszcze więcej niż normalnie.

Gainer

Gainer, czyli odżywka węglowodanowo-białkowa, dostarcza w jednej porcji właśnie te dwa kluczowe dla budowania masy i siły mięśni makroskładniki. Warto ją kupić, jeżeli spożywa się nieregularne posiłki i w ciągu dnia przyjmuje się zbyt mało kalorii. Gainery są ich znakomitym i – co ważne – bardzo szybkim źródłem, ponieważ wystarczy je rozrobić z mlekiem bądź wodą lub dodać do innych potraw, aby spożyć węglowodany i białko w odpowiednich proporcjach.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/2018-11-14d2493b7b69de43f385049fe2283d0cac-e1561975539494.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/2018-11-14d2493b7b69de43f385049fe2283d0cac-420x280.jpgBeauty WomenOdchudzaniedieta,odchudzanie,odżywki,sportKarnet na siłownię kupiony, plan treningowy wybrany, więc teraz czas na ciężką pracę. Chcesz zbudować masę mięśniową i zwiększyć siłę, dlatego rozważasz kupno suplementów, które by Ci w tym pomogły. Dowiedz się, czy to rzeczywiście dobra droga i jakie produkty warto polecić na początku przygody ze sportami siłowymi. Bez diety...