kobieta

Rynek kosmetyków do makijażu jest bardzo bogaty. Popularnością cieszą się nowości, ale również klasyki. Pomimo wszystko kobiety mają swoje przyzwyczajenia i pewnym markom czy rodzajom kosmetyków są po prostu wierne. Kilka lat temu rynek zdobyły kremy bb, które stały się odpowiedzią niejako na tryb życia współczesnych kobiet. Ma być lekko i naturalnie, zdrowo i szybko. Wielozadaniowość tego typu kosmetyków sprawia, że kolejne serie dedykowane konkretnym rodzajom cery stają się wielkimi przebojami.

Lekko i naturalnie

Podstawą każdego makijażu jest wygładzenie cery i nadanie jej jednolitego kolorytu. Taką funkcję pełni podkład. Lżejszą jego alternatywą jest krem bb, który obecnie jest elementem obowiązkowym wielu kobiecych torebek. Producenci idą jednak dalej i metodą analogii wypuszczają na rynek kolejne serie sygnowane kolejnymi literami alfabetu. Cerze z niedoskonałościami dedykowane są kremy cc, o których można poczytać też tutaj. Kolejną propozycją są produkty dd, które wyraźnie odmładzają skórę.

Skąd się wzięła moda na bb i cc?

Formuła tego typu kremów koloryzujących ma dość długą tradycję, ale popularność w Europie zyskały kilka lat temu. Niemalże cały urok tego typu kosmetyków polega na ich wielofunkcyjności. Kremy bb i cc to nic innego jak połączenie środka pielęgnującego z podkładem i korektorem. Znacznie skraca to czas przygotowania skóry do makijażu a z drugiej strony dość dobrze wyrównuje koloryt i tuszuje niedoskonałości. Produkty cc bez problemu radzą sobie z ukryciem zmian trądzikowych, blizn czy popękanych naczynek.

Formula lekkich kremów tonujących, które łączą cech pielęgnacyjne i upiększające to podstawa działania kremów bb. W swojej podstawowej strukturze aktywne składniki nawilżają skórę oraz dodają jej blasku. I choć w konsystencji i wyglądzie zbliżone są bardziej do podkładów, nie wolno zapominać o ich właściwościach pielęgnacyjnych. Dlatego najlepszym wytłumaczeniem tego alfabetycznego skrótu jest Beauty Balm – czyli krem, upiększający. Poza korygowanie mankamentów skóry, ujednolicenie kolorytu i nawilżeniem większość tego typu produktów ma również wysokiej klasy filtry przeciwsłoneczne oraz składniki matujące. Producenci i klientki podkreślają, że jest to zatem świetny produkt na lato oraz jest bardzo chętnie wybierany przez młode kobiety.

Zdecydowanie bardziej profesjonalne będą kremy cc – w tłumaczeniu Color Control – tutaj mamy połączenie kremu, podkładu i korektora. Oczywiście sama formuła nadal jest lekka i łagodna, ale na pierwszy plan wysuwają się właściwości maskujące różnego rodzaju niedoskonałości. Warto podkreślić, że wzbogacone są o składniki, które koją podrażnienia i zapobiegają stanom zapalnym.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/01/lekko-modnie-kolorowo-e1515512486768.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/01/lekko-modnie-kolorowo-420x280.jpgBeauty WomenUrodakobieta,kremy,urodaRynek kosmetyków do makijażu jest bardzo bogaty. Popularnością cieszą się nowości, ale również klasyki. Pomimo wszystko kobiety mają swoje przyzwyczajenia i pewnym markom czy rodzajom kosmetyków są po prostu wierne. Kilka lat temu rynek zdobyły kremy bb, które stały się odpowiedzią niejako na tryb życia współczesnych kobiet. Ma być...