Szukasz kremu na zmarszczki? Przemierzasz sklepowe i apteczne półki w poszukiwaniu tego najlepszego? Pamiętaj o najważniejszej kwestii – przeczytaj jego skład!

Etykiety potrafią zaskoczyć i przytłoczyć, a same rekomendacje bliższych i dalszych znajomych nie wystarczą. Czego więc szukać? Super składniki zawierające się w produktach przeciwzmarszczkowych, to m. in.: retinoidy, kwas hialuronowy i jego pochodna hialuronian sodu, retinol, AHA, kwas glikolowy, witamina C, teprenon, 3-O-etylowy kwas askorbinowy, mocznik dla nawilżenia, niacynamid, kwas salicylowy (BHA) czy resweratrol. Te przebadane i wypróbowane przez miliony osób na świecie stymulanty działają, nie tylko  w warunkach laboratoryjnych, ale również na skórze. Poznajmy kilka z nich.

Produkty zawierające retinoidy i substancje złuszczające likwidują zmarszczki i utrzymują młody i zdrowy wygląd skóry. Mówi się o nich, że są najlepszym składnikiem przeciwzmarszczkowym na rynku. Działają na dwa sposoby – pomagają skórze w tworzeniu nowych komórek (proces ten spowalnia się wraz z wiekiem) oraz pobudzają produkcję kolagenu, co z kolei przyczynia się do poprawy elastyczności skóry, a także wypełnienia drobnych linii i bruzd.  Podczas ich korzystania powinniśmy przykładać uwagę do tego gdzie kosmetyk jest przechowywany, gdyż retinoidy są wyjątkowo kruche i łatwo ulegają uszkodzeniu. Należy unikać ekspozycji produktu go zawierającego na światło.

Hialuronian sodu, to z kolei super ładowny środek nawilżający, który pomaga zachować elastyczność i nawilżenie skóry. Jest on pochodną kwasu hialuronowego, a także – co może zaskoczyć – naturalnym składnikiem łez. To dlatego często używa się go do produkcji kropli do oczu. Równie istotny jest fakt, że kwas hialuronowy to substancja, którą naturalnie produkuje nasza skóra. Kwas ma bardzo silne właściwości higroskopijne, potocznie mówiąc przyciągające. Jedna cząstka kwasu hialuronowego potrafi przyciągnąć aż 250 cząsteczek wody ze swojego otoczenia. Prócz tego wchodzi w reakcję z kolagenem i elastyną. Te dwa białka odpowiadają za elastyczność i napięcie skóry, pełniąc przy tym funkcję niewidzialnego rusztowania dla tkanek. Produkcja kwasu wyraźnie maleje z każdym rokiem życia – największe jego stężenie zanotowano w skórze niemowląt. Do jego degradacji przyczynia się także szkodliwe działanie promieniowania UVB i UVA. Warto dodać, że kwas hialuronowy pomaga nie tylko osobom chcącym poprawić wygląd skóry za pomocą kremu na zmarszczki. Używają go również okuliści, czy reumatolodzy.

Retinol i AHA to dwie substancje, które stoją w cieniu np. popularnego kwasu hialuronowego. To błąd! Pracują one za kulisami i celują w długoterminowe rezultaty. Czym są? O retinolu można powiedzieć i napisać bardzo dużo, ponieważ jest jednym z najlepiej przebadanych składników kosmetyków. Retinol to pierwotna forma witaminy A. Działa dwuetapowo i za to jest chwalony. W początkowej fazie stosowania widać zmiany w wierzchnich warstwach naskórka – skóra wygląda młodziej, a naskórek staje się bardziej spoisty. W dalszym etapie retinol oddziałuje na głębsze warstwy skóry – wzrasta liczba fibroblastów, zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny. Rezultat widać gołym okiem, po kilku miesiącach skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna, znikają drobne zmarszczki, a głębokie i mimiczne spłycają się. Natomiast kwas AHA  to opatrunek dla skóry. Wyrównuje koloryt cery, w tym pobudzając jej regenerację. Zabiegi z kwasem migdałowym sprawiają, że cera staje się jaśniejsza, widocznie bardziej napięta, gładsza i lepiej nawilżona. Polecany jest dla cery trądzikowej, ponieważ zmniejsza łojotok. Kwas migdałowy to również doskonały składnik kremów na zmarszczki. Posiada działanie keratolityczne, działa silniej niż kwas glikolowy, ma jednak większe cząsteczki i wolniej wnika w skórę. To jednak nie wada, gdyż nie powoduje zaczerwienień ani podrażnień.

Kupujmy z głową, ponieważ skład ma znaczenie. Postawmy na sprawdzone składniki, ale nie bójmy się sięgać po nowości, jak choćby nanotechnologię. Nauka pracuje dla nas, a my nauczmy się z niej mądrze korzystać.

Poznaj bogatą ofertę kosmetyków na zmarszczki marki Sesderma – https://www.sesderma.pl/kategorie/zmarszczki

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/11/adult-blur-bokeh-939839-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/11/adult-blur-bokeh-939839-420x280.jpgBeauty WomenUrodakobieta,krem,urodaSzukasz kremu na zmarszczki? Przemierzasz sklepowe i apteczne półki w poszukiwaniu tego najlepszego? Pamiętaj o najważniejszej kwestii - przeczytaj jego skład! Etykiety potrafią zaskoczyć i przytłoczyć, a same rekomendacje bliższych i dalszych znajomych nie wystarczą. Czego więc szukać? Super składniki zawierające się w produktach przeciwzmarszczkowych, to m. in.: retinoidy, kwas...