koszulka

Koszulki robione własnoręcznie to coraz częściej spotykany produkt na polskich ulicach – i to nie tylko u artystów czy osób chcących pokazać swoją indywidualność. Takie koszulki zazwyczaj są bardzo pomysłowe, kolorowe i oryginalne. Z tego artykułu dowiesz się jak zrobić taki niestandardowy podkoszulek i jakie są główne powody, dla których ludzie ją noszą.

Dlaczego noszenie koszulek DIY jest modne?

To pytanie zadaliśmy specjalistom z firmy Artiglo, która w swojej ofercie posiada podkoszulki damskie i męskie, na których można umieścić fantazyjne nadruki. Z uzyskanych informacji wynika, że głównym powodem jest chęć odróżnienia się od innych – wiele sieciówek oferuje takie same modele podkoszulków, przez co ma się wrażenie, że na ulicy wszyscy ubrani są podobnie jak my. Kolejną sprawą jest chęć pochwalenia się swoimi talentami – wszak nikt nie zareklamuje naszego produktu (w tym wypadku własnoręcznie stworzonej grafiki lub zdolności manualnych) lepiej, niż my sami. Będziemy oryginalni, bowiem zyskamy pewność, że nikt nie będzie miał drugiego takiego samego podkoszulka.

Jak zrobić swoją oryginalną koszulkę?

Sposób pierwszy – operujemy nożyczkami.

Krótkie topy były hitem tegorocznego lata i trend ten prawdopodobnie utrzyma się w przyszłym roku. Jednak topy, mimo niewielkiej ilości zużytego na ich produkcję materiału, wcale nie są tanią opcją – ich cena potrafi oscylować w granicach 50-100 złotych, co dla wielu jest zbyt dużym wydatkiem. W ruch więc idą nożyczki i stare podkoszulki. Wystarczy je odpowiednio obciąć – np. w połowie. Nie muszą być to idealnie równe cięcia – teraz bardzo modne są postrzępione i nierówne brzegi. Można także zamiast pozbywać się większej partii materiału naciąć go pionowo aby uzyskać fantazyjne paski. Jeżeli chcemy, to możemy je zapleść w warkoczyki. Ze starego podkoszulka można także odpruć rękawy oraz wyciąć wielkie dziury pod pachami – i już mamy modny top odsłaniający boki. Osoby bardziej odważne mogą pokusić się o cięcia poziome.

Sposób drugi – wyżyj się artystycznie

W tej metodzie w ruch idą farbki oraz flamastry do materiału. Malujemy za ich pomocą wzory, które nam się najbardziej podobają. Dobrze jest zacząć od szkicu ołówkiem, a dopiero potem zapełniać kompozycję kolorami. Aby farba równo leżała, podkoszulek należy naciągnąć np. na blok techniczny czy twardą książkę. Najlepiej jest użyć specjalistycznych farb, gdyż podczas prania nie puszczą one koloru i nie zmyją się. Można także kupić specjalne naklejki, choć o wiele lepszym sposobem będzie wykonanie nadruku w specjalistycznej firmie (np. poprzez serwis Artiglo), a poszarpanie brzegów czy nacięcie dziur wykonać we własnym zakresie. Jeżeli chcemy uzyskać efekt potarganego podkoszulka wystarczy przetrzeć dane miejsca kilkukrotnie pumeksem – stopień zdarcia zależy od nas.

Modne topy i podkoszulki już nie muszą być kupowane w sklepach sieciowych czy butikach. Można je zrobić równie dobrze samemu w domu, w dodatku czując satysfakcję z własnoręcznie wykonanej roboty. Dzięki temu wiemy, że nikt na ulicy nie ubierze się tak samo jak my.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/t-shirt-1271443_960_720.pnghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/t-shirt-1271443_960_720-420x210.pngBeauty WomenModakoszulka,strój,styl,ubiórKoszulki robione własnoręcznie to coraz częściej spotykany produkt na polskich ulicach - i to nie tylko u artystów czy osób chcących pokazać swoją indywidualność. Takie koszulki zazwyczaj są bardzo pomysłowe, kolorowe i oryginalne. Z tego artykułu dowiesz się jak zrobić taki niestandardowy podkoszulek i jakie są główne powody, dla...