rzęsy

Każda kobieta marzy o tym, by świetnie wyglądać. Jednym z częstych problemów są zbyt rzadkie i za krótkie rzęsy. Te niewielkie włoski na powiece mają bowiem wpływ na wygląd, ale i dobre samopoczucie. Co więc zrobić, by mieć długie i mocne rzęsy? Jakich kosmetyków warto używać do ich pielęgnacji?

Kosmetyki do rzęs – co warto stosować?

Aby kosmetyki do rzęs faktycznie przyniosły efekty, należy stosować je regularnie i przez dłuższy czas. Nie jest to jednak jedyny wymóg. Preparaty pielęgnacyjne trzeba bowiem jeszcze wybrać, a tu z reguły pojawia się największy problem. Szukając odżywki czy serum do rzęs należy szczególną uwagę zwrócić na skład preparatu. Niektóre produkty zawierają np. komórki macierzyste, które mają wyjątkowe właściwości regenerujące. Kosmetyki do rzęs w sklepie Revitacell.pl wyróżniają się innowacyjnym składem, w którym znaleźć można wspomniane komórki macierzyste pozyskane z poroża jelenia, aktywne czynniki białkowe, witaminę B5, B3 oraz PP. Dzięki takiemu połączeniu rzęsy wzmacniają się, hamowane jest ich wypadanie i inicjowany jest wzrost nowych włosków.

Jak aplikować kosmetyki do rzęs?

Wybierając kosmetyki do rzęs warto zwrócić uwagę na sposób aplikacji. Większość takich preparatów stosuje się podobnie jak eyelinery czy tusze. Te pierwsze mają za zadanie wzmocnienie mieszków włosowych, a odżywki aplikowane na włoski mają na nie bezpośrednio działać. Wybierając kosmetyki wzmacniające warto sprawdzić, czy po ich zastosowaniu można wykonać makijaż. To istotne w przypadku odżywek, które muszą być stosowane rano i wieczorem dla pożądanego efektu. Najlepiej więc szukać takich kosmetyków, które szybko się wchłaniają i nie mają wpływu na użycie po chwili np. tuszu do rzęs.

Jak dbać o rzęsy?

Same kosmetyki odżywcze mogą nie być wystarczające, jeśli nie dbamy o inne rzeczy. Chodzi tutaj głównie o demakijaż. Wiele kobiet nie przykłada do niego dużej uwagi i wykonuje go niedokładnie, a to niestety ma wpływ zarówno na kondycję włosków, jak i skóry. Makijaż należy zmywać zawsze i precyzyjnie. Trzeba jednak pamiętać o tym, by nie pocierać mocno powieki, a robić to delikatnie. W przeciwnym razie nic dziwnego, że rzęsy będą wypadały. Należy dobrze je oczyścić, ale nie na siłę. Istotne jest także dobranie odpowiedniego preparatu do demakijażu, który będzie dobrze zmywał kosmetyki.

Warto też zrezygnować z pocierania oczu. Mało kto zwraca na to uwagę, jednak przez to może dziennie wypaść nawet kilka rzęs. Lepiej więc wyzbyć się u siebie tego nawyku. Zaleca się także rezygnację z doklejania sztucznych rzęs, zarówno tych jednorazowych, jak i na dłużej, co jest szkodliwe dla naturalnych włosków. Warto również od czasu do czasu, np. raz w tygodniu, zrobić sobie dzień bez makijażu oczu. Częste tuszowanie i malowanie powiek także ma niekorzystny wpływ na kondycję włosków. Lepiej też odstawić stosowanie zalotki. Podkręcanie rzęs może je nadłamywać i prowadzić do wypadania. Warto więc korzystać z takich akcesoriów sporadycznie, jedynie na wyjątkowe okazje.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/05/malowanie-rzes-1200x900.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/05/malowanie-rzes-420x315.jpgBeauty WomenMakijażkobieta,makijaż,rzęsy,urodaKażda kobieta marzy o tym, by świetnie wyglądać. Jednym z częstych problemów są zbyt rzadkie i za krótkie rzęsy. Te niewielkie włoski na powiece mają bowiem wpływ na wygląd, ale i dobre samopoczucie. Co więc zrobić, by mieć długie i mocne rzęsy? Jakich kosmetyków warto używać do ich pielęgnacji? Kosmetyki...