plaża

Opalanie jest na topie. Może jednakże być ono bardzo niebezpieczne. Ryzyko związane jest z oparzeniami słonecznymi, z udarem słonecznym czy też z nowotworami skórnymi. Skuteczne i bezpieczne opalanie na pewno musi być wspomagane odpowiednimi kosmetykami. Ponadto też powinno mieć pewne ramy czasowe. Zbyt długie opalanie na pewno jest bowiem bardzo niebezpieczne.

Stosowane kosmetyki

Mówiąc o kosmetykach do opalania, należy wskazać na:

  • olejki do opalania,
  • kremy do opalania,
  • kosmetyki przyspieszające opalanie.

Ważne jest nie tylko użycie tych kosmetyków, ale bardzo ważna jest ich jakość. Przede wszystkim powinny być to kosmetyki markowe, z odpowiednio wysokim filtrem. Poza tym dobrze jest je kupować w odpowiednich, sprawdzonych miejscach. Między innymi możemy wskazać na aptekę Cefarm. Tam znaleźć można całą gamę produktów wspomagających opalanie. Z jednej strony dobra cena, z drugiej bardzo wysoka jakość zapewniająca nam pełne bezpieczeństwo.

W jaki sposób działają kosmetyki przyspieszające opalanie?

Sekret ich działania tkwi w substancjach zwanych tyrozynami. Owe tyrozyny to tak naprawdę substraty produkcji melaniny. Ta z kolei jest naturalnym pigmentem ludzkiej skóry. Działanie tych kosmetyków sprowadza się do tego, że owe tyrozyny przenikają do wnętrza skóry, by tam pobudzić  tyrozynazę. Jest to enzym, który powoduje właśnie zwiększoną produkcje melaniny.

Czy kosmetyki przyspieszające opalanie są szkodliwe?

Kosmetyki te skutecznie przyspieszają działanie melaniny w skórze człowieka, ale czy można tutaj mówić o jakimkolwiek działaniu szkodliwym? Wedle przeprowadzonych badań można powiedzieć, że mamy do czynienia ze znacznym skróceniem czasu potrzebnego na uzyskanie pożądanej opalenizny. Co ważne, nie powodują one zniesienia działania filtrów zawartych w kremach do opalania. Ponadto również nie powodują one zwiększonej ilości promieni UV wchłanianych do skóry. Jak najbardziej więc mamy zapewnione pełne bezpieczeństwo działania owych kosmetyków. To nie wszystko. Jeśli mamy do czynienia z kosmetykami wysokiej jakości, to dodatkowo należy wskazać na to, że dzięki nim można mówić o znacznie dłużej utrzymującej się opaleniźnie. Tym samym jak najbardziej warto jest wspomagać się tego typu produktami.

Opalanie może być bardzo bezpieczne jeśli zastosowane zostaną odpowiednie zasady. Mowa jest właśnie o markowych, profesjonalnych kosmetykach, mowa jest także o tym, aby nie przebywać na pełnym słońcu zbyt wiele czasu. Zwłaszcza dotyczy to dzieci, osób starszych i chorych na serce.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/05/plaza.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/05/plaza-420x280.jpgBeauty WomenUrodakobieta,kosmetyki,urodaOpalanie jest na topie. Może jednakże być ono bardzo niebezpieczne. Ryzyko związane jest z oparzeniami słonecznymi, z udarem słonecznym czy też z nowotworami skórnymi. Skuteczne i bezpieczne opalanie na pewno musi być wspomagane odpowiednimi kosmetykami. Ponadto też powinno mieć pewne ramy czasowe. Zbyt długie opalanie na pewno jest bowiem...