makijaż

Konturowanie twarzy można wykonać kosmetykami w kamieniu – na sucho lub na mokro – produktami do makijażu o kremowej konsystencji. Konturowanie na sucho daje delikatniejszy efekt, jednak ewentualne smugi stworzone przez sypkie kosmetyki jest trudniej poprawić niż te powstałe po nałożeniu produktów w kremie.

Konturowanie twarzy na sucho – krok po kroku

Przy konturowaniu twarzy na sucho używa się pudru, korektora, bronzera i rozświetlacza oraz różu. Pod puder najlepiej nałożyć ten sam podkład, co zwykle. Produkty możesz skompletować w sklepie kosmetycznym.

Na samym początku na skórę należy położyć podkład, a potem ukryć niedoskonałości przy wykorzystaniu korektora. Makijaż trzeba utrwalić pudrem w kamieniu. Na niego nakłada się bronzer w kamieniu o ciepłym odcieniu – przy linii włosów i żuchwy, a także na skrzydełkach u nosa. Ziemisty, zimny bronzer powinien się znaleźć pod kośćmi policzkowymi. Należy go nałożyć od 2/3 wysokości ucha aż do samego kącika ust. Na środku policzków, pod bronzerem, kładzie się róż. Wszystkie użyte kosmetyki trzeba rozetrzeć, aby przejścia pomiędzy nimi wyglądały naturalnie. Następnie należy użyć rozświetlacza. Nakłada się go na środku brody ina górnej krawędzi ust (tzw. łuku Kupidyna). Powinien się też znaleźć na środku nosa oraz na policzkach (nieco ponad różem)..

Jak wykonać konturowanie twarzy na mokro?

Konturowanie twarzy na mokro rozpoczyna się od nałożenia podkładu i korektora. Bezpośrednio po tym używa się rozświetlającego kosmetyku: podkładu, kredki lub sztyftu. Nakłada się go na środek nosa, środek brody, środek czoła oraz łuk Kupidyna nad ustami. Następnie kosmetyk brązujący (obojętnie w jakiej formie:podkładu, sztyftu lub kredki) aplikuje się na skrzydełka nosa, kość policzkową, przy linii włosów na czole i na linii żuchwy. Wszystkie użyte kosmetyki należy rozetrzeć pędzlem do modelowania, a potem delikatnie połączyć silikonową gąbką do nakładania podkładu. Całość powinno się utrwalić transparentnym pudrem w kamieniu.

Aby makijaż był bardziej efektowny, można zastosować zarówno konturowanie na mokro, jak i na sucho, zaczynając od tego pierwszego. Należy wtedy pominąć położenie podkładu, korektora i oprószenie twarzy pudrem, które przy konturowaniu na sucho wykonuje się na samym początku. Obie metody konturowania jednocześnie najlepiej stosować przed wieczornymi wyjściami, bowiem w dzień taki makijaż może być zbyt mocny.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/01/makeup-1593099_1920-1200x675.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/01/makeup-1593099_1920-420x236.jpgBeauty WomenMakijażKonturowanie twarzy,makijaż,podkład,twarz,urodaKonturowanie twarzy można wykonać kosmetykami w kamieniu – na sucho lub na mokro – produktami do makijażu o kremowej konsystencji. Konturowanie na sucho daje delikatniejszy efekt, jednak ewentualne smugi stworzone przez sypkie kosmetyki jest trudniej poprawić niż te powstałe po nałożeniu produktów w kremie. Konturowanie twarzy na sucho – krok...