fitness

Zaczynając swoją przygodę z siłownią, warto wybrać takie miejsce, aby można było ćwiczyć na wielu przyrządach oraz żeby atmosfera zachęcała do wysiłku fizycznego. Na co zwrócić uwagę wybierając klub fitness? Co warto wiedzieć zanim podpiszemy umowę? Tego dowiecie się właśnie z tego artykułu.

Po pierwsze wyposażenie

Jedną z najważniejszych, o ile nie najistotniejszą rzeczą, podczas wybierania siłowni, jest jej wyposażenie. Zbyt mała liczba przyrządów będzie powodować kolejki i stratę czasu dla ćwiczących. Zbyt małe zróżnicowanie w urządzeniach spowoduje, że nie będziemy mogli ćwiczyć różnych partii ciała. Kiedy więc dany klub fitness posiada w swojej ofercie jeden dzień otwarty – skorzystaj z niego w tych godzinach, w których chciałbyś chodzić na trening. Zobaczysz czy natężenie osób nie jest zbyt duże i czy sprzęt jest odpowiedni dla ciebie. Oprócz sprzętów być może dla nas ważne będą sanitaria – czy są zadbane oraz przede wszystkim czyste. Nie ma nic gorszego niż zimna woda z prysznica po ciężkim treningu. Niektóre siłownie oferują baseny, korty do squasha czy sale do pole Dance – te dodatkowe elementy również warto zbadać przed podjęciem decyzji o wykupieniu karnetu

Po drugie zajęcia

Tak, wiemy, pewnie pomyślisz, że z zajęć grupowych korzystają wyłącznie panie, a prawdziwi mężczyźni pakują jedynie na siłowni. Otóż nie, nawet osoby robiące rzeźbę potrzebują ćwiczeń cardio i tu pomóc mogą zajęcia grupowe, bowiem nie każdy lubi biegać. Co do zajęć w klubie fitness sprawdź ich różnorodność – jednym bardziej przypasuje crossfit a innym zumba. Zapytaj w recepcji czy na zajęcia obowiązują zapisy – jeżeli tak, to ile dni wcześniej trzeba się na nie zapisać. Masz wtedy gwarancję, że będzie dla ciebie miejsce na nich.

Po trzecie instruktorzy

To ludzie tworzą atmosferę i każdy to potwierdzi. Na każdej siłowni czy w klubie fitness powinny pracować osoby z pasją. Początki na treningach mogą być dla wielu ciężkie, ze względu na to, że nie wiemy jak i ile ćwiczyć. Warto więc wypytać czy konsultacje z trenerami są płatne, czy ktoś nam pokaże jak prawidłowo używać przyrządów i zrobi to z uśmiechem na twarzy, a nie z politowaniem. Można sprawdzić na stronach internetowych czym zajmują się dane osoby, bowiem większość z nich jest ukierunkowana na różne typy zajęć.

Po czwarte administracja

Sposoby wchodzenia na siłownię (karty magnetyczne, kłódki) i inne sprawy administracyjne odstraszyły już niejednego twardziela. Ważne, aby przy pierwszej wizycie wszystko było dokładnie wytłumaczone: jakie są opłaty, kiedy możemy korzystać z siłowni, czy są jakieś opłaty manipulacyjne, kary za zawieszenie karnetu itp. Pełna przejrzystość zasad jest jednym z najistotniejszych czynników, determinujących sympatię wielu osób do konkretnego lokalu.

Po piąte usługi dodatkowe

Jeżeli masz do wyboru dwie albo trzy siłownie, które ci odpowiadają, to być może dokonasz wyboru właśnie ze względu na usługi dodatkowe, takie jak darmowe konsultacje z trenerami, dietetykami, dobrze wyposażony bar z odżywkami i napojami, pomiary ciała. Takie niuanse mogą zadecydować o twoim wyborze.

Wybór siłowni nie jest prosty, jednak kiedy już go dokonamy, to zostaje nam cieszyć się z wysiłku fizycznego i osiąganych efektów. Warto wykorzystywać darmowe dni otwarte, aby sprawdzić warunki, kadrę trenerów czy sprzęt – aby później nie żałować wydanych na karnet pieniędzy.

Artykuł powstał we współpracy z CityFit.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/12/cityfit.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/12/cityfit-420x280.jpgBeauty WomenLifestylefitness,siłownia,treningZaczynając swoją przygodę z siłownią, warto wybrać takie miejsce, aby można było ćwiczyć na wielu przyrządach oraz żeby atmosfera zachęcała do wysiłku fizycznego. Na co zwrócić uwagę wybierając klub fitness? Co warto wiedzieć zanim podpiszemy umowę? Tego dowiecie się właśnie z tego artykułu. Po pierwsze wyposażenie Jedną z najważniejszych, o ile...