legginsy

Trener motywacyjny ma za zadanie rozbudzić chęć do działania i potrzebę osiągnięcia wyraźnie zdefiniowanego celu. Jego praca dąży do poprawy życia poszczególnych osób. Najprościej ujmując, trener motywacyjny to taka osoba, która sprawia, że chce nam się po prostu działać.

Motywacja to bardzo ważny element, którego coraz częściej brakuje w naszym życiu. Łatwo o jej utratę, natomiast ciężko o jej przywrócenie. Motywacja wpływa na efektywność działań w różnych sferach życia zarówno w zawodowym, jak i osobistym. Trener motywacyjny to jednocześnie coach i mentor. Zawód ten wymaga dużej wiedzy z zakresu psychologii. Jest to niezbędne, ponieważ przed decyzją o konkretnych działaniach musi zdefiniować przede wszystkim źródło braku motywacji. To pozwala na określenie bodźców i ich umiejętną klasyfikację na te, które obniżają i na te, które podwyższają motywację. Treningi opierają się o różne sposoby pracy, które zawsze są dostosowane indywidualnie do każdej osoby.

W zawodzie trenera motywacyjnego nie ma sztywno narzuconych ram i jednej metodyki pracy, dlatego predyspozycją do wykonywania tego zawodu jest elastyczność, kreatywność i gotowość na zmiany. Istotna jest również empatia i wysoki stopień komunikatywności. Ludzie, którzy korzystają z pomocy trenera motywacyjnego są często wypaleni zawodowo lub znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Elementem treningu motywacyjnego jest efektywny pomiar wyznaczonych sobie celów. Jest to konieczne, aby osoba poddająca się treningowi mogła czerpać satysfakcję i widziała rezultaty swoich działań. Motywacja jest podstawą szczęśliwego funkcjonowania. Pozwala wyznaczać wciąż nowe cele oraz umożliwia ciągłe poszukiwanie nowych inspiracji do działania, co przekłada się na powodzenie w życiu prywatnym i zawodowym. Zmniejsza również ryzyko wystąpienia wypalenia zawodowego oraz braku odczuwania satysfakcji życiowej. Najprościej ujmując, motywacja jest ważnym elementem naszego życia, wpływającym na jego jakość. Motywacja to chęć podejmowania różnego typu aktywności, co ma wpływ na poszerzenie horyzontów mentalnych i zmianę sposobu myślenia, co niejednokrotnie jest pierwszym krokiem w kierunku dużej zmiany.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/01/e39188f09a158f2f77dc3b0343095855-e1515173394946.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/01/e39188f09a158f2f77dc3b0343095855-420x315.jpgBeauty WomenOdchudzanieodchudzanie,treningTrener motywacyjny ma za zadanie rozbudzić chęć do działania i potrzebę osiągnięcia wyraźnie zdefiniowanego celu. Jego praca dąży do poprawy życia poszczególnych osób. Najprościej ujmując, trener motywacyjny to taka osoba, która sprawia, że chce nam się po prostu działać. Motywacja to bardzo ważny element, którego coraz częściej brakuje w naszym...