zdjęcie

Poduszki ortopedyczne to bardzo popularny dziś asortyment, który polecany jest zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom, zarówno w celach leczniczych jak i profilaktycznych. Od najmłodszych lat należy wdrażać dziecku nawyk zdrowego snu, aby w przyszłości mogło uniknąć problemów z kręgosłupem. Poduszki ortopedyczne dla dzieci, polecane są już od najmłodszych lat ich życia, co sprawia, że naprawdę warto zastanowić się nad ich wyborem.

Czy dziecko powinno stosować poduszkę ortopedyczną?

Z całą pewności, poduszki ortopedyczne są dziś popularnym asortymentem, wybieranym przez wielu rodziców dla swoich dzieci. Każdy rodzic który troszczy się o zdrowie i doskonałe samopoczucie swego malucha powinien mieć na uwadze wdrożenie zasad zdrowego snu u dziecka. Dziecko w pierwszych dniach życia najlepiej układać bez poduszki, na samym materacu, ponieważ ta pozycja ciała jest dla niego najzdrowsza. Jeżeli jednak maluch ma problem z deformacją główki, należy zastosować specjalistyczne poduszki ortopedyczne, dzięki którym można łatwo pokonać deformację i zapobiec jej pogłębianiu się.

Kiedy dziecko powinno po raz pierwszy spać na poduszce ortopedycznej?

Lekarze i fizjoterapeuci zgodnie twierdzą, że dziecko po raz pierwszy powinno spać na poduszce ortopedycznej w chwili kiedy skończy drugi rok życia. Oczywiście taka poduszka musi być właściwie dobrana do potrzeb malucha, po to aby spełniała wszystkie oczekiwania i realizowała funkcje zdrowotne.
Poduszka ortopedyczna dla dziecka ma do spełnienia kilka zadań. Przede wszystkim ma wypełnić przestrzeń między barkiem, głową a powierzchnią na której maluch śpi. Powinna wyróżniać się takim kształtem aby podpierała głowę, szyję i pozwalała kręgosłupowi przebywać w naturalnej pozycji. Dzięki temu cały kręgosłup dziecka będzie odciążony, a ono samo wypoczęte i energiczne.

Poduszka ortopedyczna dla dwulatka

Poduszkę ortopedyczną po raz pierwszy możemy zastosować u dziecka powyżej drugiego roku życia. Jeżeli samodzielnie nie potrafimy wybrać poduszki dla malucha, warto skonsultować się z lekarzem lub profesjonalistą w tym fachu, albowiem dobór odpowiedniej poduszki jest niezwykle ważny. Poduszka ortopedyczna dla dziecka nie tylko pozwoli mu zapewnić komfortowy i wysokiej jakości sen, ale przede wszystkim zadba o prawidłowe ułożenie kręgosłupa i wyeliminowanie chorób w przyszłości.

Jak wybrać poduszkę dla dziecka?

Trudno wybrać idealną poduszkę ortopedyczną dla dziecka. Jeżeli czynimy to samodzielnie bez pomocy specjalisty warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim poduszka musi być dostosowana do wzrostu i masy ciała malucha. Ważnym aspektem jest także ulubiona pozycja dziecka w czasie snu. Pamiętać należy również o tym, aby była stworzona z bezpiecznych i antyalergicznych materiałów. Odpowiedni wybór poduszki ortopedycznej jest kluczem do zachowania zdrowego kręgosłupa u dziecka.
Polecamy również wcześniejszy wpis na temat poduszek ortopedycznych dla dzieci, zapraszamy do lektury.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/05/zdjęcie-1200x724.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/05/zdjęcie-420x253.jpgBeauty WomenZdrowiesen,zdrowiePoduszki ortopedyczne to bardzo popularny dziś asortyment, który polecany jest zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom, zarówno w celach leczniczych jak i profilaktycznych. Od najmłodszych lat należy wdrażać dziecku nawyk zdrowego snu, aby w przyszłości mogło uniknąć problemów z kręgosłupem. Poduszki ortopedyczne dla dzieci, polecane są już od najmłodszych...