sztukA

Liczba osób inwestujących w dzieła sztuki coraz bardziej rośnie. Stopa wzrostu tego rynku przez kolejne pięć lat wyniesie nawet do 30 procent, co daje bardzo dobry wynik.

Obecny świat jest w największej mierze oparty o nowoczesne technologie internetowe, wobec czego coraz więcej dziedzin biznesu zaczyna poszukiwać swojego miejsca w wirtualnej rzeczywistości. Nie inaczej jest w przypadku aukcji dzieł sztuki oraz innych zabytkowych przedmiotów, które coraz częściej można zdobyć za pomocą internetowych domów aukcyjnych.

Kwestia aukcji internetowych jest nam już całkiem dobrze znana, a to głównie za sprawą popularnego polskiego portalu aukcyjnego, który funkcjonuje już od wielu lat. Można wobec tego zaryzykować stwierdzenie, że Polacy są całkiem obyci z licytowaniem przedmiotów za pośrednictwem Internetu. Niemniej jednak, prawdziwa aukcja dzieł sztuki roztacza wokół siebie bardzo specyficzną atmosferę oraz pewne zwyczaje. Jak poradzić sobie z tym w internetowej rzeczywistości?

Zadajmy sobie jedno pytanie – czy aukcje internetowe mają szansę na konkurowanie z tymi tradycyjnymi? Świat się bardzo zmienia i coraz większa liczba osób ma dostęp do rynku aukcyjnego, przez co zaczyna inwestować w dzieła sztuki – nie zawsze w te o najwyższej wartości rynkowej. Tacy inwestorzy skupiają się zazwyczaj na dziełach z niższej półki cenowej, zaś dzięki dostępowi do Internetu, są w stanie porównać setki różnych dzieł i zainwestować w nie bez konieczności wychodzenia z domu. To bardzo wygodna metoda działania, która z pewnością przypadnie do gustu wielu kolekcjonerom sztuki.

Największym zainteresowaniem na internetowych aukcjach sztuki cieszą się oczywiście obrazy. Nie brakuje tam również jednak innych wartościowych przedmiotów, jak chociażby zegarki, porcelana oraz samochody kolekcjonerskie. Ten internetowy rynek stanowi obecnie około 7 procent całego rynku dzieł sztuki, więc można powiedzieć, że zaczyna się dopiero rozwijać. Niemniej jednak, prognozy dla światowego rynku dzieł sztuki są bardzo dobre.

Trzeba przyznać, że aukcja sztuki jest rzeczą, która nasycona jest swoistą magią oraz pewnymi umownymi zasadami, których niekiedy próżno szukać w sieci. Mimo to, rozpropagowanie sztuki w ten sposób, może mieć bardzo dobre odbicie na rynku. Internetowi kolekcjonerzy z czasem mogą zamienić się w wybitnych kolekcjonerów dzieł sztuki, którzy będą szukać coraz większych możliwości na zgromadzenie bezcennych dzieł. Korzystajmy więc odważnie z możliwości jakie daje nam Internet, lecz starajmy się przy tym nie zapominać o podstawach, które w przypadku aukcji dzieł sztuki są bardzo ważne.

Nie możemy również pozostawić bez odpowiedzi wcześniejszego pytania. Otóż, aukcje internetowe raczej nie będą tak szybko konkurować z tradycyjnymi aukcjami sztuki, gdyż dotyczą one niejako innych płaszczyzn. Mogą być za to bardzo dobrym wstępem do rynku inwestowania w dziedzictwo kulturowe, które tak prężnie się rozwija.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/10/art-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/10/art-420x280.jpgBeauty WomenLifestyledzieła sztuki,internet,sztukaLiczba osób inwestujących w dzieła sztuki coraz bardziej rośnie. Stopa wzrostu tego rynku przez kolejne pięć lat wyniesie nawet do 30 procent, co daje bardzo dobry wynik. Obecny świat jest w największej mierze oparty o nowoczesne technologie internetowe, wobec czego coraz więcej dziedzin biznesu zaczyna poszukiwać swojego miejsca w wirtualnej...