kobieta

Hydrolaty to specjalistyczne produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry. Powstają w procesie destylacji z parą wodną roślin bądź ich poszczególnych części. Ich skład jest naturalny, co powoduje, że nie są inwazyjne dla skóry. Idealnie ją odżywiają oraz nawilżają, a przy okazji pięknie pachną.

Czym jest hydrolat?

Hydrolat, zwany potocznie wodą kwiatową lub roślinną, to coraz chętniej i częściej wybierany przez kobiety preparat pielęgnacyjny. Jego pH jest zbliżone do tego, które posiada nasza skóra, co sprawia, że jest on w pełni bezpieczny. Stanowi również łagodniejszą alternatywę dla olejków zapachowych, a do tego nawilża, łagodzi i odżywia skórę. Hydrolat ma delikatny zapach, którego dominantą jest roślina, na bazie której powstał. Dobranie odpowiedniego preparatu to kwestia indywidualna, w której kluczową rolę odgrywają efekty, jakie chcemy uzyskać. Przy jego wyborze należy wziąć pod uwagę rodzaj cery (sucha, tłusta lub mieszana), a następnie uwzględnić właściwości działania poszczególnych roślin. Idealny hydrolat dla skóry suchej powstaje na bazie kwiatu róży. Oprócz silnych właściwości nawilżających, wykazuje również działanie antyoksydacyjne oraz łagodzące. W przypadku cer zmagających się z problemem trądziku zaleca się stosowanie hydrolatu z lawendy, który doskonale tonizuje skórę i usuwa z jej powierzchni nadmiar sebum. Jak widać kluczowym kryterium są potrzeby pielęgnacyjne danej skóry. Hydrolat może też powstawać na bazie owoców, najczęściej spotyka się te z ekstraktem z pomarańczy czy maliny. Istotną cechą tego typu preparatu jest również zapach, który jest zdeterminowany przez główny składnik. Hydrolaty to produkty powstałe z myślą o osobach o wrażliwej skórze oraz ceniących sobie naturalny sposób pielęgnacji oparty na dobrodziejstwach pozyskiwanych wprost z natury.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/08/oczy-e1503134888211.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/08/oczy-420x278.jpgBeauty WomenZdrowiehydrolat,zdrowieHydrolaty to specjalistyczne produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry. Powstają w procesie destylacji z parą wodną roślin bądź ich poszczególnych części. Ich skład jest naturalny, co powoduje, że nie są inwazyjne dla skóry. Idealnie ją odżywiają oraz nawilżają, a przy okazji pięknie pachną. Czym jest hydrolat? Hydrolat, zwany potocznie wodą kwiatową lub...