włosy

Farbowanie włosów za pomocą henny ma coraz więcej zwolenniczek i zwolenników. Coraz więcej osób decyduje się na stosowanie henny Khadi Cassia, aby uniknąć szkodliwego działania środków chemicznych, które można znaleźć w tradycyjnych farbach do koloryzowania. Henna posiada wiele zalet związanych z możliwością odpowiedniego farbowania. Przedstawiamy dzisiaj wady i zalety takiego zastosowania oraz sprawdzamy, czy stosowanie henny rzeczywiście pozytywnie wpływa na kondycję naszych włosów.

Dobrodziejstwo w stosowaniu henny na włosy

Zwolenniczki henny kochają ją przede wszystkim ze względu na pozytywne działanie. Henna nie szkodzi włosom tak bardzo, jak tradycyjna koloryzująca farba chemiczna. Dodatkowo odpowiednio poprawia wygląd włosów, dodając im blasku. Dzieje się tak ze względu na zastosowanie ziół w mieszance, które skutecznie i zdrowo wpływają na wygląd włosów. Henna pochodzenia naturalnego skutecznie pokrywa odrosty, a także pozostawia naturalny efekt farbowania.

Przesuszone i zniszczone włosy

Wiele zarzutów wobec stosowania henny na włosy opiera się na tym, że preparat niszczy strukturę włosa. Jest to niestety prawda, ponieważ henna wysusza włosy. Najgorszy wpływ ma na włosy zniszczone i wysokoporowate. Na szczęście mamy sposoby, by sobie z tym radzić. Aby zmniejszyć ryzyko przesuszania się włosów, można do substancji dodać odżywki nawilżającej, która będzie odpowiednio chronić włosy i nie pozwoli na ich nadmierne przesuszanie się. Dodatkowo na rynku możemy znaleźć hennę Khadi Cassia pochodzenia naturalnego, która nie niszczy ich struktury. Naturalne składniki sprawiają, że preparat znacznie łagodzi proces koloryzacji i pozostawia włosy lśniące i pełne blasku.

Odpowiednia trwałość

Zabiegi z zastosowaniem henny cechują się świetną trwałością. Wiele zależy jednak od rodzaju włosów oraz od preparatu, jaki został na nie nałożony. Wpływ na długość działania ma też sposób nałożenia, dlatego trzeba mieć wprawę, aby spodziewać się dobrych efektów. Jeśli korzystamy z profesjonalnych usług fryzjerskich, a także z wyselekcjonowanych produktów pochodzenia naturalnego, takich jak henna Khadi Cassia, to możemy się spodziewać, że koloryzacja utrzyma się nawet kilka tygodni. Mitem jest jednak przekonanie, że henny nie powinno stosować się na siwe włosy. Wręcz przeciwnie, regularne stosowanie henny na siwe włosy pozwoli na wchłonięcie się barwnika w strukturę, dzięki czemu po spłukaniu, włosy nie będą się tak bardzo różniły kolorystycznie od pozostałych kosmyków.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/01/pink-hair-1450045_1920-1200x797.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/01/pink-hair-1450045_1920-420x279.jpgBeauty WomenWłosyhenna,porady,włosyFarbowanie włosów za pomocą henny ma coraz więcej zwolenniczek i zwolenników. Coraz więcej osób decyduje się na stosowanie henny Khadi Cassia, aby uniknąć szkodliwego działania środków chemicznych, które można znaleźć w tradycyjnych farbach do koloryzowania. Henna posiada wiele zalet związanych z możliwością odpowiedniego farbowania. Przedstawiamy dzisiaj wady i zalety...