kremy

Lato to czas, kiedy wszyscy wystawiamy się na kąpiele słoneczne. Dla wszystkich są one jednak groźne, a przede wszystkim przed szkodliwym promieniowaniem należy chronić dzieci. Jaki filtr SPF najlepiej wybrać, decydując się na rodzinne wakacje? Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę.

Dlaczego filtr SPF jest nam potrzebny?

Najczęściej mówi się o dwóch rodzajach szkodliwego promieniowania słonecznego. UVB odpowiada za poparzenia, które zdarzają się czasami każdemu z nas. Skóra robi się zaczerwieniona, często pojawiają się na niej bąble, które swędzą i bardzo pieką. Z czasem, skóra zaczyna się złuszczać i schodzić. W przypadku promieniowania UVA dochodzi do niszczenia wewnętrznych warstw skóry. Jest ono w dużej mierze odpowiedzialne za proces starzenia się skóry. Dlatego osoby często opalające się, bardzo szybko skarżą się na zmarszczki, chociażby te mimiczne.

Jeżeli zależy nam na ochronie skóry przed szkodliwymi skutkami promieniowania, warto zawsze stosować kosmetyki z odpowiednim filtrem SPF, który chroni w pewnym stopniu przed szkodliwym promieniowaniem. Dzięki niemu, skutki wystawiania skóry na słońce nie są dla nas tak odczuwalne i szkodliwe. Przede wszystkim jednak, taki filtr chroni skórę przed ewentualnym nowotworem, który jest niezwykle groźny i dotyka osób w każdym wieku.

Jaki filtr SPF wybrać dla kogo?

W przypadku dzieci, najlepiej zdecydować się na kosmetyk z najwyższym filtrem. W aptekach i drogeriach można spotkać takie rzędu 60-70 SPF i będzie to na pewno najlepszy wybór. Dobrze postawić na kosmetyk wodoodporny, który nie zmyje się od razu po wejściu do jeziora lub morza. Oczywiście, pomimo zapewnień producenta o jego trwałości, zabieg smarowania kremem z filtrem należy powtarzać co jakiś czas. Poza samym filtrem, dzieci powinny również chronić się przed słońcem poprzez czapeczki lub kapelusiki.

Osoby dorosłe mogą pozwolić sobie na niższy filtr, jeżeli zależy im na opaleniźnie. Te o śniadej cerze, bez skłonności do poparzeń mogą stosować z powodzeniem kosmetyki z filtrem 15-20, jednak te na które słońce działa mocniej, powodując powstawanie znamion lub poparzeń winny raczej ograniczyć się do silnych kosmetyków proponowanych dzieciom.

Cenne wskazówki

Aby kosmetyk był skuteczny, musi być świeży. Oznacza to, że nie powinno się stosować co roku tego samego opakowania, a należy zakupić nowy preparat. Najlepiej poszukiwać kosmetyków o naturalnym składzie, bez substancji zapachowych, za to z silnym i sprawdzonym filtrem chroniącym przed poparzeniami słonecznymi.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/SPF-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/SPF-420x280.jpgBeauty WomenUrodakrem,opalanie,urodaLato to czas, kiedy wszyscy wystawiamy się na kąpiele słoneczne. Dla wszystkich są one jednak groźne, a przede wszystkim przed szkodliwym promieniowaniem należy chronić dzieci. Jaki filtr SPF najlepiej wybrać, decydując się na rodzinne wakacje? Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę. Dlaczego filtr SPF jest nam potrzebny? Najczęściej mówi się o...