laser

Obecnie, powszechny znany temat jakim jest epilacja stał się zupełnie naturalną czynnością wśród kobiet. W dzisiejszych czasach mocno przyjęło się iż usuwanie owłosienia z ciała jest wręcz niezbędne, aby móc poczuć się w pełni zadbaną osobą. Warto podkreślić, że gabinety kosmetyczne wychodzą naprzeciw klientom, oferując coraz większy wybór metod epilacji – trwałego usuwania owłosienia wraz z cebulką włosa oraz niszczeniu mieszka włosowego.

Epilacja

Epilacja to zabieg, który polega na trwałym usuwaniu zbędnego owłosienia oraz niszczeniu mieszków włosowych wykorzystując w tym celu między innymi laser czy metodę IPL (Intense Pulsed Light). Oznacza to, że zabiegi tego rodzaju wykonywane są w wyspecjalizowanych gabinetach kosmetycznych, a także przez wykwalifikowany personel. Warto zaznaczyć, że depilacja laserowa Wrocław usuwa włosy wraz z całą ich strukturą, co przekłada się na poprawę wyglądu skóry, a także jej zdrowia. Zapobiega bowiem wrastaniu włosków, powstawaniu podrażnień czy zapalenia mieszków włosowych.

Epilacja metodą IPL

IPL (Intense Pulsed Light) jest metodą wykorzystującą wiązkę światła pulsacyjnego o charakterze rozproszonym. Oznacza to, że tzw. fotoepilacja stanowi metodę nieco bardziej subtelną, w wyniku czego niezbędne jest wykonanie większej ilości powtórzeń w serii. Fotoepilacja obejmuje więc 8-10 powtórzeń wykonywanych w odstępach 4-5 tygodni. Systematyczność powtarzania zabiegów wynika przez wszystkim z faz wzrostu włosa. Oznacza to, że nie wszystkie włosy rosną w podobnym tempie, a światło oddziałuje wyłącznie na włosy znajdujące się w fazie anagenu (fazie wzrostu). W przypadku zabiegów metodą IPL bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich filtrów w głowicy urządzenia, które warunkują skuteczność zabiegu.

Epilacja laserowa

Profesjonalne gabinety kosmetyczne najczęściej oferują epilację laserową wykonywaną laserem diodowym, aleksandrytowym oraz neodymowo-yagowym. W trakcie zabiegu energia urządzenia oddziałuje bezpośrednio na barwnik cebulki włosa (melaninę), która z kolei wykazuje zdolność pochłaniania energii laserowej. W wyniku tego zjawiska dochodzi do trwałego uszkodzenia cebulki włosa.

Należy podkreślić, że laser skutecznie niszczy strukturę odpowiedzialną na wzrost włosa (cebulkę) nie oddziałując przy tym na inne tkanki znajduje się w jej otoczeniu. Wiązka skupionego światła przenika w głąb skóry, na głębokość 2 mm, do mieszka włosowego, gdzie następnie zostaje przekształcona w energię cieplną trwale niszcząc cebulkę włosa. Podobnie jak w przypadku fotoeepilacji, światło lasera niszczy włosy znajdujące się w fazie wzrostu, w związku z tym zabiegi należy powtarzać w regularnych odstępach czasu. Zabiegi epilacji laserowej obejmują 4-8 powtórzeń wykonywanych z częstotliwością 4-6 tygodni.

Podsumowanie

Obecnie istnieje wiele metod epilacji, które przyczyniają się do zwiększenia codziennego komfortu życia, a także poprawy wyglądu skóry. Przy wyborze metody powinien decydować przede wszystkim stan zdrowia, kondycja naskórka, efektywność danej metody, a także wiedza oraz doświadczenie specjalisty.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2021/05/laser-1-1200x799.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2021/05/laser-1-420x280.jpgBeauty WomenUrodaepilacja,laser,urodaObecnie, powszechny znany temat jakim jest epilacja stał się zupełnie naturalną czynnością wśród kobiet. W dzisiejszych czasach mocno przyjęło się iż usuwanie owłosienia z ciała jest wręcz niezbędne, aby móc poczuć się w pełni zadbaną osobą. Warto podkreślić, że gabinety kosmetyczne wychodzą naprzeciw klientom, oferując coraz większy wybór metod...