ozdoby

Organizacja ślubu i wesela to niemały wydatek, a dekoracje stanowią istotny punkt w ślubnym budżecie. Jeśli więc chcemy trochę oszczędzić, a jednocześnie nie stracić na elegancji i dobrym stylu, można wykorzystać do dekoracji ozdoby wykonane z papieru.

Doskonałe ozdoby papierowe

Prym wiodą efektowne ozdoby z papieru – pompony z bibuły. Pompony z bibuły najlepiej prezentują się w dużej ilości, różnych kształtach i kolorach. Ważne, żeby ich kompozycja była odpowiednio przemyślana. Jeśli z ich pomocą ozdobimy ścianę za stołem pary młodej, umieścimy je pod sufitem lub w wielu innych miejscach, to większość gości nawet nie zorientuje się, że dekoracja jest wykonana z papieru.

Równie pięknie prezentują się inne ozdoby ślubne – papierowe rozety. Tego typu ozdoby przywodzą na myśl wachlarze i azjatycką estetykę. Dlatego można je wykorzystać właśnie w ten sposób, a nawet połączyć z papierowymi lampionami, origami i innymi ozdobami charakterystycznymi  dla dalekiego wschodu.

Pięknie prezentują się też kolorowe bibułowe kule, wycinanki z papieru, girlandy i wiele innych. Większość tych dekoracji można zrobić samemu lub kupić za niewielkie pieniądze.

Jak samodzielnie zrobić dekoracje z papieru?

W internecie nie brakuje konkretnych instrukcji, jak samodzielnie wykonać wszystkie wymienione wyżej dekoracje. Warto ich poszukać. Trzeba też kupić odpowiednią ilość bibuły i arkuszy papierów w odpowiednich kolorach, klej, zszywacz lub taśmę dwustronną, a także nożyczki. Przydatny będzie też dziurkacz, który wycina fajne kształty np. serduszka, gwiazdki, motylki, kwiatki. Doskonale sprawdzą się też wszystkie materiały używane w ramach scrapbooking czy decoupage. Zanim przystąpimy do wycinania i klejenia warto obejrzeć przykładowe prace i piękne kompozycje papierowych dekoracji. Takich inspiracji nie brakuje na blogach i w mediach społecznościowych. Mając gotową wizję można śmiało przystąpić do działania.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/10/papierowe-ozdoby-slubne-e1540360343991.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/10/papierowe-ozdoby-slubne-420x280.jpgBeauty WomenLifestyleozdoby,porady,ślubOrganizacja ślubu i wesela to niemały wydatek, a dekoracje stanowią istotny punkt w ślubnym budżecie. Jeśli więc chcemy trochę oszczędzić, a jednocześnie nie stracić na elegancji i dobrym stylu, można wykorzystać do dekoracji ozdoby wykonane z papieru. Doskonałe ozdoby papierowe Prym wiodą efektowne ozdoby z papieru - pompony z bibuły. Pompony...