warkocz

Warkocz to fryzura, o której śmiało można powiedzieć, że od wieków nie wychodzi z mody. Wygodna i dająca wiele możliwości ułożenia lubiana jest zarówno przez małe dziewczynki, nastolatki, jak również dojrzałe kobiety. Dzięki właściwemu upięciu możemy wyczarować na głowie odpowiednie uczesanie do pracy, na oficjalne spotkanie czy ważne wydarzenie. Każdy z sezonów przynosi nowe trendy w świecie fryzjerstwa, co odbija się także szerokim echem na tematyce warkoczy. Co roku możemy spotkać się z jeszcze ciekawszymi odsłonami tej jakby nie było klasycznej fryzury. Dziś zaprezentujemy wam przegląd inspiracji i podpowiemy, jak sprawić by nasza fryzura była jeszcze trwalsza.

Warkocze tradycyjne – klasyka uczesania

Najpopularniejszym typem splotu są warkocze zwykłe, czyli bez dobierania. Wyróżniamy tu warkocz angielski, holenderski i linę z dwóch pasm. Brzmi być może skomplikowanie, ale tak naprawdę do ułożenia fryzury nie będzie nam potrzebne nic więcej prócz grzebienia do włosów i gumki bądź wstążki. Aby wykonać dwa pierwsze typy warkoczy tradycyjnych, dzielimy włosy na trzy pasma i przeplatamy jedno nad bądź pod drugim. Warkocz typu lina z dwóch pasm układamy skręcając dwa pasma i później skręcając je wokół siebie. Do spięcia tak przygotowanej fryzury użyjmy gumki do włosów, gdyż sploty mogą szybko ulec rozplątaniu. Jeżeli kosmyki włosów wychodzą z warkocza, z pomocą przyjdą nam żele do włosów, które okiełznają niesforne pasma.

Zdjęcie k-grzebien-sredni-kontigo-902.jpg

Warkocze dobierane – proste i efektowne

Warkocze dobierane również dzielą się na kilka podtypów. W szczególności różnią się ilością pasm, które użyjemy do ich wykonania. Standardowo są to 3 pasma zbierane od góry głowy, ale spotykane są również takie z 5, 6, 7 a nawet 8 części. Kluczem do dobrze uplecionego warkocza są starannie rozczesane włosy. Warto użyć w tym celu sprawdzonej szczotki do włosów, gdyż podczas plecenia nie będzie możliwości na ponowne rozczesywanie pasm.

Zdjęcie k-szczotka-ulatwiajaca-rozczesywanie-kontigo-ed0.jpg

Warkocze koronkowe – na wyjątkowe okazje

Jeżeli chcemy by nasza fryzura wyróżniała się na tle innych, dobrym rozwiązaniem będą warkocze koronkowe. Ich cechą charakterystyczną jest to, że pasmo dobiera się tylko z jednej strony. Najczęściej rozwiązanie to stosuje się w upięciach z boku głowy bądź w koronach. Aby przygotowana fryzura została nienaruszona warto użyć pianki do włosów przed upleceniem. Pianka nie tylko złączy pasma, dzięki czemu będzie nam łatwiej pleść, ale też utrwali warkocza. Dla wzmocnienia efektu ułożenia, pomocne będą także lakiery do włosów. Na co dzień powinno nam starczyć staranne uplecenie, ale gdy mamy przed sobą całodniowe spotkanie, bal czy wesele, warto zadbać o dodatkowe usztywnienie.

Zdjęcie kallos-lakier-do-wlosow-kolagen-kontigo-829.jpg

Zdjęcie renne-blanche-pianka-do-wlosow-kreconych-kontigo-b67.jpg

Jak sami widzicie, warkocze dają wiele możliwości stylizacji. Nie musimy poprzestawać tylko na zapleceniu włosów, ale możemy je także upiąć w kok czy częściowo pozostawić rozpuszczone. Zaletą tej fryzury jest niewątpliwie to, że można ją dopasować do każdego stylu – od nieformalnego, przez biznesowy, po fryzury ślubne. Wybierz w sklepie Kontigo dla siebie najciekawsze rozwiązanie i ciesz się modnym wyglądem.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/05/shutterstock_534112894-e1493976081653.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/05/shutterstock_534112894-420x386.jpgBeauty WomenWłosykobieta,uczesanie,warkocze,włosyWarkocz to fryzura, o której śmiało można powiedzieć, że od wieków nie wychodzi z mody. Wygodna i dająca wiele możliwości ułożenia lubiana jest zarówno przez małe dziewczynki, nastolatki, jak również dojrzałe kobiety. Dzięki właściwemu upięciu możemy wyczarować na głowie odpowiednie uczesanie do pracy, na oficjalne spotkanie czy ważne wydarzenie....