sok z buraków

Buraki nie od dziś znane są ze swych zdrowotnych właściwości. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy brakuje nam witamin powinniśmy częściej sięgać po buraki. Ponadto dieta obecnego społeczeństwa jest bardzo kwaśna, a buraki są zasadowe, zatem pomagają utrzymać równowagę zasadowo-kwasową w organizmie.

Jakby tego było mało buraki mają właściwości przeciwnowotworowe oraz lecznicze, np. w chorobach układu trawiennego, odmładzają oraz zwiększają produkcję czerwonych krwinek. Są przeciwzapalne oraz idealnie sprawdzają się dla osób na diecie odchudzającej.

Niestety nie każdy sok z buraka ma te wszystkie właściwości. Nieumiejętnie przyrządzony sok może przynieść więcej szkód, niż korzyści. Podajemy przepis na sok, który posiada najwięcej witamin i minerałów:

  • 4 buraki (średnie)
  • 1 łyżeczka kminku rzymskiego
  • 3 ząbki czosnku
  • 1 łyżeczka cukru
  • 1/2 kromki chleba razowego

Umyte i pokrojone buraki wraz z resztą składników zalej litrem letniej wody. Odstaw w chłodne i ciemne miejsce. Codziennie zbieraj pianę gromadzącą się na powierzchni. Po tygodniu możesz już cieszyć się gotowym napojem.

Niekiedy może zdarzyć się, że w soku pojawi się pleśń. Należy wówczas zrezygnować z dodatku chleba i dodać w zamian liście laurowe i szczyptę soli kamiennej.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/08/buraki.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/08/buraki-420x252.jpgBeauty WomenZdrowieburaki,choroby,morfologia,sok,zdrowieBuraki nie od dziś znane są ze swych zdrowotnych właściwości. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy brakuje nam witamin powinniśmy częściej sięgać po buraki. Ponadto dieta obecnego społeczeństwa jest bardzo kwaśna, a buraki są zasadowe, zatem pomagają utrzymać równowagę zasadowo-kwasową w organizmie. Jakby tego było mało buraki mają właściwości przeciwnowotworowe oraz...