jak spać przy bólach mięśnia gruszkowatego

Jak spać przy bólach mięśnia gruszkowatego, to pytanie bardzo często wielu ludzi zadaje swoim fizjoterapeutom, masażystom oraz lekarzom. Bardzo często to pytanie wpisuje się też w wyszukiwarkę internetową. Ten fakt już chyba nikogo z powyższych osób nie dziwi. Do gabinetów lekarskich, fizjoterapeutycznych oraz do salonów masażu coraz częściej trafiają osoby skarżące się na bóle mięśnia gruszkowatego i jego skutki.

Kogo może dotyczyć ból mięśnia gruszkowatego?

Ból mięśnia gruszkowatego pojawia się aktualnie u wielu osób. Siedzący tryb życia sprawia, że nasze pośladki i mięśnie, które się tam znajdują są bardzo często narażone na uciski, napięcia i nadmierne nadwyrężenia. Niestety aktualnie bardzo dużo siedzimy i nie mamy czasu na aktywność fizyczną czy nawet zwykłe spacery. Młodzi ludzie głównie pracują przed komputerami. Całe czas pracy, czyli mniej więcej 8 godzin każdego dnia spędzają w pozycji siedzącej. Na pewno nie sprzyja to odpowiedniej pracy mięśni.

Na dodatek zazwyczaj w pracy siedzimy nieprawidłowo. Nasz krzesła są za niskie lub za wysokie. Biurka nie są dostosowane do naszego wzrostu. Nie mamy też odpowiedniej ilości przerw. Niewiele osób wie, że podczas 8 godzinnej pracy powinniśmy przynajmniej raz na godzinę, dwie wstać i poruszać się chwilę. Oczywiście przerwa na toaletę się nie liczy.

Coraz mniej osób korzysta również z aktywności fizycznej. Chociaż bieganie i siłownia stają się coraz bardziej popularne, to jednak przychodząc tam pierwszy raz nie mamy pojęcia jak ćwiczyć i popełniamy podstawowe błędy, które doprowadzają do bólu nie tylko w okolicy pośladka. Nie mówimy tutaj, że ćwiczenia są złe. Wręcz przeciwnie, powinniśmy się ruszać, ale prawidłowo. Warto więc zaczynając przygodę ze sportem, poradzić się trenera personalnego lub fizjoterapeuty.

Jak spać przy bólach mięśnia gruszkowatego?

Odpowiadając na pytanie jak spać przy bólach mięśnia gruszkowatego odpowiemy, że niestety nie ma na to jednej złotej reguły. Warto spać na nie bolesnej stronie z poduszką między kolanami, tak aby miednica nie rotowała się, a kręgosłup pozostawał w neutralnej pozycji. Nie jest to jednak sposób dla każdego.

Co więc zrobić z bólem mięśnia gruszkowatego?

Zamiast zastanawiać się jak spać przy bólach mięśnia gruszkowatego, należy się zastanowić co możemy zrobić, aby taki ból minął. Tutaj z pomocą przyjdzie nam doświadczony fizjoterapeuta. Przeprowadzi on dokładny wywiad i wykona konieczne testy. Dzięki temu będzie mógł wprowadzić odpowiednią terapię i zadać Wam specjalne ćwiczenia do domu. W skład terapii zazwyczaj wchodzi masaż tkanek głębokich, terapia punktów spustowych wykonywana na mięśniach pośladkowych oraz mięśniu gruszkowatym, poizometryczna relaksacja mięśni oraz mobilizacja nerwu kulszowego.

Dodatkowo fizjoterapeuta może pracować również z Waszym kręgosłupem oraz całą miednicą, aby znormalizować powstałe napięcia. Niewykluczone, że terapeuta skorzysta również z technik manipulacji czy innych metod specjalnych. Dzięki takiemu zestawowi, nie będziecie musieli się już zastanawiać jak spać przy bólach mięśnia gruszkowatego, ponieważ ból minie.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/inhalacje-na-kaszel-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/inhalacje-na-kaszel-420x280.jpgBeauty WomenSpa & Wellnessból,mięśnie,spaJak spać przy bólach mięśnia gruszkowatego, to pytanie bardzo często wielu ludzi zadaje swoim fizjoterapeutom, masażystom oraz lekarzom. Bardzo często to pytanie wpisuje się też w wyszukiwarkę internetową. Ten fakt już chyba nikogo z powyższych osób nie dziwi. Do gabinetów lekarskich, fizjoterapeutycznych oraz do salonów masażu coraz częściej trafiają...