kobieta

Każda kobieta dbająca o swoją cerę doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest odpowiedni dobór kosmetyków. Jednym z preparatów codziennego użytku, któremu powinnyśmy przyjrzeć się z bliska, jest tonik do twarzy. Jaki kosmetyk wybrać, by perfekcyjnie spełniał swoją rolę?

Żel do mycia twarzy, mleczko do demakijażu czy płyn micelarny oraz krem nawilżający to obowiązkowy zestaw, który służy nam każdego dnia. Warto jednak pamiętać o tym, że bardzo istotne miejsce w naszej kosmetyczce powinien zająć także nadający skórze właściwe pH tonik do twarzy. Dbałość o higienę to nie wszystko – nawet zwykłe mycie może naruszać naturalny płaszcz lipidowy, czyli warstwę ochronną naszej cery. Wtedy właśnie pomocne okaże się tonizowanie. Żeby jednak wybrany przez nas kosmetyk wykazywał pożądane właściwości, a jednocześnie nam nie zaszkodził, musimy dobrać preparat z myślą o potrzebach swojej skóry.

Właściwe określenie typu cery to podstawa – tonik do twarzy może posiadać różnorodne właściwości, zależne od jej cech charakterystycznych. Cera sucha i atopowa skorzysta na wyborze właściwego preparatu już po kilku dniach stosowania. Wszelkie zaczerwienienia i podrażnienia ulegną znacznej redukcji, do tego odczujemy natychmiastowe nawilżenie i znacznie wyższą tolerancję dla różnego rodzaju kosmetyków. Tego typu kosmetyki zawierają często aktywne składniki, na przykład łagodzący ekstrakt z róży lub prowitaminę B5. Tonik do twarzy dla cery tłustej i mieszanej z kolei pomoże nam oczyścić pory, zmatowić skórę i wspomóc walkę z uporczywymi niedoskonałościami. Każde opakowanie powinno być opatrzone wyraźną informacją na temat typu cery, do której został przystosowany dany kosmetyk.

Wybierając tonik do twarzy, należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy nie zawiera w swoim składzie alkoholu wysuszającego cerę. Warto natomiast, aby był bogaty w składniki antybakteryjne, takie jak na przykład olejek z drzewa herbacianego, który skutecznie sprzyja walce z niedoskonałościami skóry. Wyznacznikiem odpowiedniego wyboru wcale nie musi być cena – tonik do twarzy nie należy do drogich kosmetyków. Bez problemu znajdziemy wiele wysokiej jakości kosmetyków w naprawdę korzystnej cenie.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/01/lekko-modnie-kolorowo-e1515512486768.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/01/lekko-modnie-kolorowo-420x280.jpgBeauty WomenMakijażkobieta,kosmetyki,makijaż,urodaKażda kobieta dbająca o swoją cerę doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest odpowiedni dobór kosmetyków. Jednym z preparatów codziennego użytku, któremu powinnyśmy przyjrzeć się z bliska, jest tonik do twarzy. Jaki kosmetyk wybrać, by perfekcyjnie spełniał swoją rolę? Żel do mycia twarzy, mleczko do demakijażu czy płyn...