odchudzanie

Ciało ludzkie na co dzień gromadzi toksyny, pochodzące z żywności, kosmetyków oraz czynników zewnętrznych. Jeśli do tego dodamy codzienny stres, powstaje duży problem, z którym trzeba walczyć. Pomocą jest regularne oczyszczenie organizmu z toksyn.

Jakie czynniki zatruwają nasz organizm?

  • Alkohol- powoduje spadek cukru we krwi, ale podwyższa jej ciśnienie, obciąża nerki, ponieważ potrzebuje więcej wody, aby przefiltrować etanol, a także cierpi wątroba, ponieważ alkohol krąży we krwi kilkanaście godzin, siejąc spustoszenie po wszystkich tkankach organizmu.
  • Dieta bogata w fastfoody, słodycze i słone przekąski, powodują nadwagę, miażdżycę, nadciśnienie, kamicę nerkową. Ponadto taka dieta przyczynia się do chorób układu pokarmowego, krążeniowego oraz depresji.
  • Leki mogą zatruwać nasz organizm, szczególnie jeśli ich nadużywamy. Trzeba pamiętać, że zbyt częste przyjmowanie leków np. przeciwbólowych, może podrażniać śluzówkę żołądka i jelit.
  • Stres powoduje zwiększoną produkcję kortyzolu, który w nadmiarze obniża odporność. Z tego powodu istnieje skłonność do częstszych chorób wirusowych, a także autoimmunologicznych takich jak np. choroba Hashimoto, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
  • Obecnie w powietrzu znajduje się wiele toksycznych substancji takich jak: spaliny, dymy z fabryk, kurz i inne pyły. Zatrucie toksynami z powietrza nie jest łatwe w leczeniu, potrzebne są specjalistyczne leki.
  • Chlorek winylu znajdujący się w plastiku powoduje choroby układu pokarmowego, rozrodczego, alergię, a nawet nowotwór wątroby. Szczególnie groźne są gazy wytwarzające się podczas palenia się plastiku, ponieważ mogą one prowadzić do śmierci.

Sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn

Warto połączyć kilka metod detoksykacji organizmu, lecz trzeba ściśle trzymać się zasad. Dieta powinna opierać się na świeżych owocach i warzywach, najlepiej ekologicznych, wolnych od środków chemicznych. Błonnik zawarty w owocach i warzywach doskonale oczyszcza organizm. Szybkim detoksem może być głodówka, która jest zalecana dla osób młodych i niecierpiących na żadne schorzenia. Zioła są również skutecznym sposobem na oczyszczenie organizmu, szczególnie jeśli połączy się je z odpowiednią dietą. Świetnie sprawdzi się mniszek lekarski, wyciąg z karczocha, koper włoski oraz zielona herbata. Jeśli nie ma przeciwwskazań, w detoksykacji organizmu sprawdzi się także sauna. Przyspieszone krążenie krwi w organizmie powoduje szybsze wydalanie toksyn. Aby wspomóc detoksykację, niezbędne jest picie dużej ilości wody.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/10/fotolia_134011119_subscription_monthly_m-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/10/fotolia_134011119_subscription_monthly_m-420x280.jpgBeauty WomenZdrowiedieta,oczyszczanie,zdrowieCiało ludzkie na co dzień gromadzi toksyny, pochodzące z żywności, kosmetyków oraz czynników zewnętrznych. Jeśli do tego dodamy codzienny stres, powstaje duży problem, z którym trzeba walczyć. Pomocą jest regularne oczyszczenie organizmu z toksyn. Jakie czynniki zatruwają nasz organizm? Alkohol- powoduje spadek cukru we krwi, ale podwyższa jej ciśnienie, obciąża...